Дніпровська авторка презентувала дитячу книгу про космос «Астрономія для допитливих малюків»

o_1hv4saipega9cte83ucdbsa881

У Дніпрі, в центральній міській бібліотеці, презентували дитячу книгу про космос «Астрономія для допитливих малюків». Її написала Ольга Шибка — керівниця гуртка астрономії та IT у закладі позашкільної освіти «Стартум» Дніпровської міськради. Вона каже: ідею виношувала більше ніж 10 років, а активна робота над книгою зайняла близько 4 місяців. 

«Робота над книгою завершилась в серпні минулого року. Її видали за допомогою краунфандингової платформи. Тобто люди скинулись грошима, аби назбирати необхідну суму для друку книги. Весь дохід від продажу я спрямовую на допомогу ЗСУ. Це було умовою розповсюдження цієї книги. Перший наклад у 500 примірників розійшовся за 11 днів. Тоді ми задонатили понад 100 тис. гривень на потреби армії. Зараз вже другий наклад – 1000 примірників. За 4 місяці продано більше половини. Щодо наповнення – у  книзі діти можуть почитати про планети, космічні кораблі, станції та є окремий розділ про авіоніку. Батьки не завжди знають про такі речі. Не завжди можуть відповісти на  запитання дітей про космос. Ця книжка задовольнить їхню цікавість», – розповіла Ольга Шибка, авторка книги «Астрономія для допитливих малюків». 
Обкладинку книги намалювала школярка та юна волонтерка Яна Кисільова. Презентація видання збіглась із випускним дівчини, тож у неї сьогодні подвійне свято. 

«Я дуже полюбляю тему космосу, цікавлюсь ним. Завжди читала багато книжок про це, дивилась документальні фільми. На обкладинці я намалювала хлопчика в космосі. Він розгортає книгу і ніби поринає в інший світ, відкриває та досліджує його. Для мене розгорнути книгу – це поринути в інший світ. Тому в мене одразу виникла така ідея», – каже Яна Кисільова, ілюстраторка обкладинки. 

«Дуже важливо, аби в часи глобальної диджиталізації діти читали саме друковані видання. Ця книга про космос, тобто це те, що батьки не завжди можуть доступно пояснити. Ми дуже пишаємось, що в наших закладах позашкілля працюють такі люди, як Ольга Шибка, які популяризують науку серед дітей і можуть цікаво та доступно про неї розповідати», – підкреслила Яна Руденко, начальниця відділу позашкільної освіти департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради.

За матеріалами ДніпроTV.