Дніпрянка про тренінг з медіаграмотності: «Потік інформації шалений, хочу знати, як перевіряти надійність її джерела»

o_1hl2v2op6r1d1krcecp13mg1h9d1a

У Молодіжному центрі Дніпра відбувся безкоштовний тренінг з медіаграмотності. Слухачів вчили відрізняти факти від суджень, перевіряти інформацію та користуватися надійними ресурсами. Дев’ятнадцятирічна Марічка визнає, що не знає, як перевіряти надійність джерел інформації, сьогодні хоче це виправити.

«Я давно хотіла відвідати такий тренінг, адже потік інформації   шалений. Я розумію, що важливо знати яким новинам, ресурсам довіряти, перевіряти інформацію, яку надають ЗМІ. Без цього зараз ніяк, тому це потрібний та важливий тренінг», – розповіла Марічка.

Тренінг тривав годину. Аби слухачі не занудьгували, був інтерактив – учасники розподіляли запропоновані твердження на факти та судження. Це допоможе і в реальному житті зі справжніми ЗМІ, переконана Єва Резніченко, експертка з медіаграмотності.

«Ми окремо розглянули, що таке факти, що таке судження і чим вони відрізняються. Вчились, як перевіряти фото на достовірність,  чи було використано фотошоп. Розбирали, що таке журналістська етика та чим  відрізняється журналістський текст від пропагандистського. Також вчились не вестись на фейки, користуватися надійними джерелами інформації», – розказала Єва Резніченко, керівниця ГО «Молодіжний медіацентр Дніпра», експертка з медіаграмотності.

Тренінги в Молодіжному центрі Дніпра відбуваються регулярно. Це стало можливим завдяки проєкту «МолодьТУТ», який реалізовує ГО «Молодіжна платформа» в межах програми «Мріємо та діємо».

Завдяки цій програмі ще  у листопаді на базі Молодіжного центру почались унікальні безкоштовні заходи для молоді: курс з медіаграмотності та протидії кібербулінгу, кар’єрні консультації (індивідуальні та групові), соціальної згуртованості, психологічні студії (як індивідуальні, так і групові).

Завдяки проєкту «МолодьТУТ» Молодіжний центр Дніпра отримав менторську, освітню та грантову підтримку. Працівники та консультанти проєкту проходять навчання за різними напрямами: від фінансової сталості до ГРСІ-напряму  (GESI розшифровується як gender equality & social inclusion, тобто гендерна рівність та соціальна інклюзія).

За матеріалами ДніпроTV.