«Донбас», «Снайпер. Білий ворон», «Атлантида»: у Дніпрі стартував фестиваль українського кіно “Наша земля”

Screenshot_2022-12-03-13-26-42-759_com.android.chrome

У Дніпрі стартував фестиваль патріотичного кіно "Наша земля". Його започаткувала Школа сучасного образотворчого мистецтва імені Вадима Сідура, аби  дніпряни та гості міста мали можливість безкоштовно переглянути якісне українське кіно, пише Gorsovet.

Цей фестиваль проводиться в рамках програми Бориса Філатова “Культурна столиця”. Тут будуть демонструватись стрічки, які обʼєднані єдиною ідеєю. Вони про землю, на якій народились ми, наші діти та пращури, і головне, ми цю землю нікому не віддамо. Фестиваль буде складатись з двох частин: це показ художніх фільмів, які знімались в різні часи, починаючі з 2014 року, та документальна програма, в якій будуть показані фільми, які зняті з початку повномасштабного вторгнення російських терористів, - зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.  

Screenshot_2022-12-03-13-26-12-504_com.android.chrome

 

Зі свого боку, депутат Дніпровської міської ради, голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер додав:

Загалом на фестивалі будуть представлені художні фільми саме про події 2014 року, особисто я переглядав два фільми: “Донбас” та “Атлантиду” - це дуже сильні стрічки. Але це фільми, які про те, що відбулось. А про повномасштабну війну в Україні ми наразі можемо тільки побачити документальні фільми, а художні фільми про цю війну зʼявляться не сьогодні і не завтра, але вони точно будуть і нас приголомшать.

Під час фестивалю дніпрянам та гостям міста будуть показані 5 стрічок художніх та 10 стрічок документальних фільмів, які можна переглянути в період з 2 до 11 грудня. 

Screenshot_2022-12-03-13-27-01-831_com.android.chrome

 

Те, що стосується документального кіно, то ми, власне, зробили відкритий відбір фільмів для цього фестивалю. Ми запропонували співпрацю, автори відгукнулись. В нас є дуже цікаві стрічки, які створені з ініціативи та за підтримки Служби звʼязків з громадськістю Оперативного Командування “Схід”. 5 грудня відбудеться прем'єра фільму про 91  бригаду "Доброго ранку, ми з Охтирки!", на телеекрани країни він вийде 6 грудня. А завтра, у перший день показу документальних фільмів, буде допрем'єрний показ першої серії багатосерійної стрічки "Людські мости", яку знято дніпровською режисеркою Катериною Леоновою (ОКО production) у координації з БФ “ТАПС-Україна” та Координаційним штабом волонтерів Дніпра. Тож всіх запрошуємо дивитися та спілкуватися з авторами фільму. Бо я гадаю, що такий фестиваль зараз дуже на часі, і ми повинні розуміти, що відбувається, і ми повинні цінувати нашу землю, і ми зробимо все, щоб ця навала з неї пішла, - зазначила директорка Школи сучасного образотворчого мистецтва імені Вадима Сідура Яна Куницька.

Screenshot_2022-12-03-13-26-23-315_com.android.chrome

На всі заходи фестивалю “Наша Земля” вхід вільний, у всіх приміщеннях обладнані укриття. Розклад показу фільмів можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/profile.php?id=100088237207956