14 березня указом Президента України №240/2026 призначено стипендію доньці загиблого військового та журналіста з Дніпра Олені Черніковій, яка народилася у 2014 році.
Про Героя
Олександр Черніков, відомий під позивним “Репортер”, загинув 22 січня 2015 року під час бойових дій за Донецький аеропорт. Він служив у 9-й роті 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади. До війни Олександр працював журналістом та відеооператором на 9 каналі Дніпра, а також був ведучим програми “Тема тижня” на 51 каналі Обласної державної телерадіокомпанії.
Після загибелі він посмертно отримав орден “За мужність” III ступеня. В місті Дніпро на його честь названа вулиця, а в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відкрито меморіал.
Інші стипендіати
Разом з Оленою Черніковою стипендії Президента отримають діти інших загиблих журналістів: В’ячеслава Веремія, Віктора Гурняка та Дмитра Лабуткіна. Ця підтримка відображає визнання мужності та внеску журналістів, які загинули під час бойових дій.