Доставка газу у Дніпрі у 2024 році: як розраховується

158010-uk

У Дніпрі вже затвердили порядок розрахунку мінімального платежу за доставку газу. Тому у Дніпровській філії «Газмережі» пояснили, як саме здійснюється розрахунок плати у 2024 році, – передає «Наше Місто».

Для мешканців Дніпра та Дніпровського району плата за розподіл газу та тарифи у 2024 році залишаються незмінними. Доставка складає від 3,51 грн до 28,26 грн на місяць в залежності від газового обладнання, яке встановлене в оселі споживача.

Для розрахунку мінімальної вартості послуг з доставки блакитного палива береться обсяг газу, який було визначено Оператором ГРМ, виходячи з фактичного обсягу, який спожив клієнт палива у минулий газовий рік. Але цей обсяг не може бути меншим за:

39 куб. м – для побутових споживачів, які використовують природний газ тільки для приготування їжі;
126 куб. м – для побутових споживачів, які використовують природний газ для підігріву води та приготування їжі;
314 куб. м – для побутових споживачів, які використовують природний газ комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.
Таким чином мінімальну плату за доставку природного газу затверджено для наступних категорій споживачів:

нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший за дев’ять місяців;
домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подавали заяву на розірвання договору на розподіл.
Варто зауважити, що у 2024 році тариф на розподіл газу для Дніпровської філії «Газмережі» залишається у розмірі 1,08 грн за 1 куб газу з ПДВ. Тож, розмір мінімальної плати для мешканців Дніпра та Дніпровського району в залежності від наявності газового обладнання розраховується наступним чином:

домогосподарство з газовою плитою:
39 куб. м * 1,08 грн / 12 міс = 3,51 грн (на місяць)

домогосподарство з плитою та газовою колонкою:
126 куб. м * 1,08 грн / 12 міс = 11,34 грн (на місяць)

домогосподарство з автономним опаленням:
314 куб. м * 1,08 грн / 12 міс = 28,26 грн (на місяць)

Проте, варто зауважити, що для всіх інших споживачів вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально. Розмір оплати у 2024 році залежить тільки від обсягів споживання за минулий газовий рік, тобто за період з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року.

Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на розподіл (доставку). Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.