Довгоочікувані зливоскиди в усіх районах міста  — на радість дніпрянам

4BCC047C-6765-464F-B6A8-3F585B661553

Будівництво нових систем дощової каналізації в Дніпрі – системне рішення, яким міська влада нині виправляє помилки ще радянських проєктувальників. Незважаючи, що на такі прєкти необхідні мільярди гривень, Дніпро, без допомоги держави,  крок за кроком вирішує це питання — розуміючи його виключну важливість для міста.

EACDA8AD-E14F-486B-AC39-7C2E98916CB3

Проблема з відсутністю дощових колекторів у дворах ігнорувалася протягом десятиліть. Як наслідок - від глибоких калюж навіть після незначного дощу щоразу страждали мешканці сотень будинків на різних житломасивах, котрі свого часу звели за цілковитої відсутності такого водовідведення. Це - Перемога, Червоний Камінь, Парус, Покровський та Ломівський, Лівобережний. 

«Дивишся, ніби є куди стікати воді, але ж вона там і залишається, бо воно ні до чого не під'єднане. З роками це все забивається, тож як дощить – люди просто плавають. Філатову за це дорікають, утім це не він набудував такого сорок років тому. Єдине, що йому залишається – виправляти це. Що він і робить», - розповідають мешканці одного з мікрорайонів, де вже завершили будівництво нової зливової каналізації. 

Загалом за останні роки в місті з нуля зводять п'ять систем дощової каналізації – щоб мешканці не були заручниками погодних явищ, а їхні двори завжди залишалися безпечними та проїзними для автівок, зокрема, й пожежних і машин швидкої допомоги. Нині у Дніпрі завершують будівництво мереж дощової каналізації у провулку Крушельницької, на Донецькому шосе та вул. Богомаза. Місцеві мешканці розповідають, що їхні будинки були зведені в середині 1980-х років, утім зливові труби були тупикові – їх так і не під'єднали до загальної системи.

D96DD70F-3FBE-4F4F-8151-1D42EA9A0AD0

«Наші будинки – у нижній частині Лівобережного. Уся вода, що йшла з Березинки, йшла до нашого двору, за будинок. Я вивчав це питання – там була помилка проєктувальників», - каже голова ОСББ будинків 104 і 106 по  Донецькому Шосе Андрій Міщенко. Чоловік із сумом згадує, що калюжі могли стояти місяцями. Тетяна Кондратенко живе у тутешньому будинку 35 років. «Після дощів вода доходила аж до під'їздів, - згадує вона. - Дітей завжди проводжали, бо небезпечно».  Утім  ситуація досягала найбільшого абсурду, коли в калюжах починав плавати гусак, власником якого був один із пожильців тутешньої багатоповерхівки. «Зараз уже зробили той колектор. Ми дуже вдячні», - додає пані Кондратенко.

«Із 2000-го року нічого не робилося. Ми писали листи до департаментів. Я створив петицію, вона набрала необхідну кількість голосів. Я отримав відповідь, що проєкт будівництва вже розроблений і буде реалізований цьогоріч. Поки ми збирали голоси, наше питання вирішилося», - додає пан Андрій. 

Тепер тут вклали труби великого діаметру польського виробництва. За словами підрядників, вони мають термін гарантії 50 років. Крім колектору тут облаштовують також спеціальні колодязі та дощоприймальні камери. У місці, де дощова вода виходить в озеро Куряче, влаштовано залізобетонний оголовок та бокові стінки. Будівництво позбавить проблеми не лише двори багатоповерхівок, а й приватний сектор. 

Після завершення будівництва до ладу приводять також дорогу та тротуари, де велися роботи,  щоб мешканці могли комфортно проїжджати тут автівками, ходити пішки та з дитячими візочками. 

Будівництво зливової каналізації технічно непростий та вартісний процес. Фахівці враховують рівень ґрунтових вод, прокладають комунікації, здатні впоратися з чималим об'ємом опадів, і врешті роблять так звані «проколи», аби новозбудована гілка стала частиною загальної зливової системи – на відміну від старих зливоскидів-муляжів, котрі багато років тому активно ставили в багатьох дворах. 

«Ми вирішили ще одну інфраструктурну проблему в місті. Проблеми, пов'язані з дощовою каналізацією, з водовідведенням, існують у місті десятиліттями. Ми і надалі будемо масово ремонтувати системи, пов'язані з водовідведенням, облаштовувати колектори. Для цього є відповідний план. Це – те, що хвилює людей, утім, я підкреслю, за це ніхто раніше не брався. Наша команда – нинішня каденція міськради – підійшла до цього системно», - сказав мер Дніпра Борис Філатов.

8D78FCE0-F0E4-4B31-AA43-3D9DB484451A