«Дуже вдячні, що нам ремонтують цю підпірну стінку. Вона вже була вкрай аварійною», - мешканка вул. Робочої

c5151d2d-ae0d-4470-a0fc-19c7a4391a5c

Кипить ремонт підпірної стінки у дворі будинків № 69 - 73 по вул. Робочій. Роботи проводять через її аварійність. 
За словами начальниці управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради Світлани Літвінової, ремонт підпірних стінок у дворах багатоповерхівок у районах із різним рівнем ґрунту є важливою складовою загального технічного обслуговування будівель та інфраструктури. Отже, ремонт і технічне обслуговування підпірних стінок допомагають уникнути аварійних ситуацій. А ще підпірні стінки захищають інженерні комунікації (водопроводи, каналізаційні, електричні та газові мережі), що проходять під землею. 
«Мали низку звернень від місцевих мешканців щодо аварійності підпірної стінки у дворі по вул. Робочій, 69 - 73. Вирішили провести поточний ремонт. Під землею розташовано багато комунікацій, оскільки це житлова забудова. Стару стінку завдовжки 64 метри демонтували. Її робитимуть із 23 буроналивних колон. Буде сітчастий каркас із арматури та бетонування. Роботи розпочали минулого тижня. Плануємо закінчити упродовж місяця залежно від погодних умов. Після закінчення робіт буде відновлено благоустрій території. Таким чином вирішимо низку проблем. Укріпимо будинки, які розташовані трохи вище за рельєфом місцевості, тобто не дамо сповзати ґрунту. А ще буде правильне водовідведення. Головне – безпека мешканців!» — підкреслила Світлана Літвінова. 
Місцева мешканка Валентина схвалює ремонт: «Ситуація з цією підпірною стінкою була вже геть аварійною. Вона дуже сильно нахилилася, а відтак – тут було небезпечно. Вдячні, що відреагували на наші звернення і зараз ремонтують стінку». Майстер будівельної дільниці Дмитро Бичко розповідає: «Демонтували старі бетонні блоки, які вже розповзалися. Прочистили траншею. Буримо свердловини під заливні колони, на яких стоятиме підпірна стінка. Після цього зробимо армування. Поставимо опалубку і бетонуватимемо. Це буде монолітна конструкція на багато років». Паралельно ремонт підпірної стінки проводять і по просп. Миру, 11. Вона трохи іншої конфігурації: коротша, але вища. Принцип робіт схожий.