«Двері незамкнені, замок відсутній»: у Дніпрі на мобільні укриття почепили таблички з інструкцією

2VurXGGVRZQn5aLpHD4V

В минулу суботу, після останнього ракетного обстрілу в Дніпрі, в соцмережах з'явилося відео, на якому одна людина мала проблеми з відкриттям дверей до бетонного укриття. Того ж вечора управління благоустрою та інфраструктури спростувало чутки про те, що модульні укриття були заперті під час попереджувальної тривоги.

«Як тільки ці укриття почали з’являтись у місті, у замках були серцевини. Але невідомі люди їх зачиняли. Після одного з таких випадків ми вирішили дістати із замків серцевини, аби двері в укриття неможливо було замкнути. Після цього почали красти самі замки, тож ми повернули серцевину на місце та знайшли інше технологічне рішення, яке унеможливлює закриття цих дверей на замок. Тож та провокація, яка сталася в суботу, – то все фейк. Двері можливо відчинити, але треба це робити впевненіше – сильніше надавити на ручку. Також додатково ми розробили ось такі таблички, аби містяни знали, що укриття відчинене цілодобово», – прокоментував головний інженер КП «УРЕА» ДМР Сергій Оберемок. 

У місті Дніпро було встановлено понад 80 бетонних укриттів. Місцева влада вже розпочала розміщувати на них таблички з написом «Відчиняйте впевнено. Двері незамкнені, замок відсутній», щоб люди знали, що до цих укриттів можна звертатися цілодобово. Також було наголошено, що двері з цих укриттів не будуть зніматися, оскільки це не безпечно.

Окрім розвінчування фейків, комунальники борються і з вандалами. Вони майже щоденно псують в укриттях  майно. Сума збитків – понад 300 тис. грн. 

«У нас було дуже багато випадків, коли ми повністю відновили укриття, а наступного дня в них знову «попрацювали» вандали. Якщо раніше вони ламали світильники або електрощитки, то зараз у нас уже в двох укриттях підпалені лави. Ми вже закупили матеріали та будемо їх відновлювати. Отже, вкотре наголошуємо про те, аби дніпряни та гості міста берегли міське майно. Адже все це робиться для вашої безпеки», – прокоментувала головна спеціалістка відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Валерія Лукомець.