Економіка під час війни: «Новомосковський посуд» взяв курс на Євросоюз

293501313_5177987455624847_3085312751067161871_n

З моменту масштабного вторгнення російських окупантів на територію України виробництво «Новомосковського посуду», як і всі заводи ІНТЕРПАЙП, було повністю паралізовано. Перший місяць виробництво вимушено простоювало, були втрачені контракти з традиційними клієнтами у Середній Азії та СНГ, продажі в Україні впали майже до нуля.

Про це повідомляє Горсовет з посиланням на пресслужбу компанії.

Вже у квітні «Новомосковський посуд» почав працювати однією зміною, проте стикнувся з численними проблемами. Зокрема, ціни на сировину різко зросли: метал подорожчав на 29%, фрит – на 44%, електроенергія – на 40%. Більш того, через зруйновану логістику транспортне плече доставки продукції збільшилось майже втричі, до 30 днів, а разом з тим і її вартість.

До того ж через руйнування та окупацію Маріуполя втрачено постачальника холоднокатаного металу для виробництва емальованого посуду. Наразі є запас сировини на кілька місяців, що допоможе втримати рівень виробництва та зберегти робочі місця, і підприємство шукаємо нових постачальників, головним чином, у Євросоюзі.

Попри це завод відновив довоєнні обсяги виробництва та продажі до 70%, а у червні навіть перевиконав скоригований план на 8%.

Аби зупинити падіння продажів ми посилили команду з продажів у Європу. Західноєвропейські споживачі відмовляються від російського посуду і переходять на українську продукцію. Також ми розширили клієнтську базу у дружніх нам країнах Прибалтики та Східної Європи, розробили маршрути для доставки посуду у Грузію, Вірменію та Азербайджан.
 
У травні ми відновили роботу із найбільшими українськими клієнтами – мережами АТБ та «Епіцентр», спростили систему знижок для інших гуртових клієнтів, адже їх склади у Харкові, Києві були знищені бомбами. Підтримуємо тренд та у липні готуємось до виробництва десятків тисяч одиниць кухлів та маленьких мисок з деколями з патріотичними мотивами", каже директор «Новомосковського посуду» Миколай Коба.

Раніше ми повідомляли, Завтра у Дніпрі два трамваї закінчать роботу раніше.