Фабрика іграшок «Марі і Поль» перенесла своє виробництво з Маріуполя до Дніпра
У порятунку дитячих мрій. Маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» релокувалась до Дніпра. Родинний бізнес започаткували у 2018 році, з тих пір їхні вироби стрімко завойовували серця українців. Окрім плюшевих звірят, компанія випускала подушки, ковдри, постільну білизну й одяг для всієї родини. 24 лютого Руслана із сім’єю покинула Маріуполь, полишивши рідну домівку і справу життя. Опинившись у відносній безпеці, підприємниця вирішила діяти і поновити виробництво в Дніпрі. Про це повідомили на телеканалі ДніпроТВ.
Війна зруйнувала мільйони життів та унеможливила роботу десятків тисяч підприємств. Підприємниця з Маріуполя Руслана не опустила рук і релокувала свій бізнес. Так у Дніпрі з’явилась швейна фабрика «Марі і Поль».
Руслана Щербина, засновниця фабрики іграшок «Марі і Поль»: «Я просила приміщення по програмі реалокацій, мені його надали. Пів року, починаючи з грудня, я сплачую по одній гривні за квадратний метр. Коли цей строк вийде, я буду сплачувати орендну плату згідно торгів».
Руслана зізнається, рішення далось важко. Проте, це був єдиний шанс вберегти справу всього життя.
Ірина Журавльова, начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення ДМР: «Десь у травні 2022 року ми зустрілися з Русланою з керівництвом Дніпровської міської ради, щоб допомогти їй вирішити питання з пошуком приміщення для розміщення та здійснення її господарської діяльності. Допомогли їй з приміщенням і, як ви бачите, воно просторе, затишне. Тому бажаємо, щоб у неї бізнес почав розвиватися».
Окрім обладнання і матеріалів, підприємниця подбала і про майбутнє своїх співробітників.
Руслана Щербина, засновниця фабрики іграшок «Марі і Поль»: «Двоє людей, вони з Маріуполя. Вони живуть у Запоріжжі і приїжджають сюди тиждень через тиждень, можна сказати. Тобто працювати в Дніпрі ми ще нікого не найняли. Дуже важко тут зі швачками і в тому плані, що багато тут швейних виробництв, які працюють на воєнних. Ось тому в принципі усі швачки, які більш-менш кваліфіковані, вони зараз зайняті».
Надалі Руслана планує розвивати свій бізнес як в Україні, так і за кордоном.