Філатов: «Нам потрібне масове виробництво дронів, і ми готові вкладати в це кошти»
Мерія Дніпра стала одним з партнерів заходу під назвою "Люті пташки, Демо День", який організовують координатори системи навчання і забезпечення операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА) "Victory Drones" та Благодійний Фонд "Dignitas" у різних містах. Мер Борис Філатов висловив позицію, що місто готове знайти механізм, який дозволить інвестувати кошти у масове виробництво дронів.
«Ми розуміємо, що розробка FPV-дронів — це війна майбутнього. Зараз держава працює в цьому напрямку. Та є бюджети і у регіонального місцевого самоврядування, у територіальних громад. Тому ми всі повинні обʼєднати зусилля в цьому напрямку. Міськрада хоче обʼявити гранти або конкурс, вибрати найбільш компетентного виробника і вкладати в це кошти територіальної громади», — сказав Філатов.
Під час заходу, від всіх містян, він також передав чотири ударні дрони одному з батальйонів ТРО. Демо-день "Лютих пташок" надав можливість усім військовим ознайомитися з усіма розробками. Також були запрошені оператори БПЛА (БПАК), дронрейсери, представники льотних шкіл, інструктори-практики та волонтерські організації. В загальному, захід зібрав понад два десятки команд виробників і майже 300 гостей. Пан Дмитро представляє компанію Alientech, що спеціалізується на виробництві спеціальних антен-підсилювачів для керування дронами, які дозволяють підвищити стабільність зв'язку та збільшити дальність польоту.
«На цій виставці ми презентуємо нове рішення — більш потужну антену, яка має всередині два підсилювачі. При більш потужній РЕБ дозволяє працювати і не втрачати дрони», - каже пан Дмитро.
За його словами, такі станції вже успішно експлуатуються на фронті і отримують позитивні відгуки від бійців.
Інший технічний розробник з Дніпра, Сергій, також презентував ідею, яка вже пройшла випробування в бойових умовах. Він розповідає про можливість швидкої модифікації безпілотних літаків шляхом додавання або видалення елементів, що дозволяє змінювати їх функціональність від ударної до розвідувальної.
«Ми адаптуємо цю платформу під замовника. Тобто він може комплектуватися як якимись набоями, так і електронним обладнанням. Ми можемо адаптувати їх під майже будь-які потреби замовника. Є непогані характеристики по цих літаках», — розповідає Сергій, зауважуючи, що такі дрони також випробовувалися в боях.