Філатов: «Шмигаль навмисно не розглядає на Кабміні дозвіл містам давати передплату на закупівлі для ЗСУ» (відео)

IMG_1150

Прем’єр-міністр Шмигаль протягом декількох місяців не реагує на прохання місцевого самоврядування та Асоціації міст України дати дозвіл муніципальним бюджетам здійснювати передплату для придбання техніки та обладнання для ЗСУ і тероборони. Натомість з Офісом Президента зберігаються конструктивні відносини.

Про це міський голова Дніпра Борис Філатов заявив під час телемарафону на каналі «ДніпроTV» 1 липня, передає Горсовет.

Минуло п’ять засідань Кабміну, але Денис Анатолійович (Шмигаль, — ред.) не ставить це питання на порядок денний. У мене немає відповіді – чому. Мери міст вичерпали всі можливості вплинути на цю ситуацію непублічно», — сказав Філатов.

Через воєнний стан місцевим бюджетам заборонено витрачати гроші на капітальні ремонти та будівництва. Тож ці гроші могли б витрачатися на потреби української армії, але через позицію Прем’єр-міністра це неможливо. І хоча прямої комунікації з паном Шмигалем у мерів нині немає, Філатов наводить декілька версій причин ситуації, що склалася. Серед них — побоювання, що місцева влада може виглядати більш помічною для армії, ніж центральна. Ще одна — переживання щодо так званого «підкупу» лояльності військових місцевим самоврядуванням.

Усе це — за межами здорового глузду і є цілковито іраціональними мотивами», — говорить мер Дніпра.

За його словами, мери українських міст готові акумулювати кошти та придбати для українських військових сотні таких необхідних вантажівок. Але поки не вирішена ситуація з Прем’єр-міністром, робити це доводиться, шукаючи приватні гроші.

Докладніше - у відео:

Раніше ми повідомляли, Ленд-ліз тільки починає працювати: Корбан розповів про ситуацію на фронті (Відео).