Генератори для тепла і води: як у Дніпрі будинки ОСББ/ЖБК підготовлені до блекауту

o_1gksstt411s3o1duc1um85ie3nav

У дніпровських будинках ОСББ та ЖБК з даховими котельнями, індивідуальними тепловими пунктами із закритим контуром, насосними станціями встановлюють генератори. Вони потрібні передусім для того, щоб за тривалої відсутності електроенергії у таких будинках не виникало аварійних ситуацій, подавався теплоносій, вода. Аби мешканці не залишилися наодинці з проблемою, міська влада ініціювала муніципальну програму спіфінансування на придбання генераторів: 75 % від їхньої вартості сплачує міський бюджет, решту 25 % — співвласники, повідомляє Gorsovet

Два п’ятнадцятиповерхові будинки ОСББ «ЖК «Рубіновий» теж стали учасниками програми. Для цих домів придбано й встановлено два генератори.

o_1gkssui0h1fkpg7mr115jo117f1t

Ці два будинки мають дахову котельню, із закритим контуром опалення. Якщо виникає аварійне чи планове відключення електропостачання, циркуляція зупиняється, а відтак — є ризик замерзання системи, запустити яку можна лише за плюсової температури. Аби не сталося таких ситуацій, місто допомогло у придбанні генераторів як джерел резервного живлення. Тобто за відсутності електроенергії один генератор дозволяє забезпечити циркуляцію теплоносія, а інший —  подання води, щоб вона доходила до верхніх поверхів. Словом, головна мета у придбанні генераторів для таких будинків із закритим контуром — запобігти аварійним ситуаціям за відсутності електропостачання», — підкреслив начальник відділу організаційної роботи  департаменту з питань самоорганізації населення міської ради Владислав Макарець.

o_1gkssui0id0h12pjug91pfsfn325

Водночас голова правління ОСББ «ЖК «Рубіновий»» Ольга Погрібна зазначила: 

o_1gkssui0i1d03gk5joc1irp98a26

Наші будинки електрифіковані, тобто газу немає. За відсутності електроенергії у нас зникало тепло, а також й вода на верхніх поверхах, оскільки не працювали насоси. Коли встановили генератори, ситуація цілком змінилася. Дуже добре, що місто оперативно ініціювало програму співфінансування для придбання генераторів.  На сьогодні це актуальна й важлива допомога. Отримали два генератори, тобто на кожен будинок. Один із них для підтримки опалення, інший — для подачі води». 

На сьогодні місто допомогло встановити 41 генератор у згаданих будинках ОСББ/ЖБК. Інші заявки продовжують відпрацьовувати. Для участі у програмі голови правління об’єднання співвласників чи кооперативу можуть напряму звертатися до департаменту з питань самоорганізації населення через соціальні мережі або телефоном 063-340-94-77.

o_1gkssui0i1kreinimjvl01ni120

Раніше ми повідомляли, У Дніпрі розпочали демонтувати пам’ятник Валерію Чкалову. Є перелік, за "кого" візьмуться далі

Асоціація міст України чекає на вето Президента щодо скандального законопроекту про містобудування