Генератори, вода, ліки: як медзаклади готуються до зими

photo_2023-11-25_14-45-18-2-1

Сьогодні чергова по місту Олександра Бодня заступниця директора департаменту охорони здоровʼя населення ДМР, перевіряє підготовку закладів до зими.

Нині всі міські медичні заклади повністю готові до зими. У відвіданому центрі первинної допомоги:
– були виконані роботи з заміни вікон та дверей на металопластикові, заміна мережі теплопостачання та радіаторів опалення у ході проведення поточного ремонту приміщень.
– у разі перебоїв з постачанням електроенергії повністю готові до роботи  8 автономних джерел живлення, які знаходяться на балансі Центру. В амбулаторії розміщено 2 бензинових генератори потужністю 8,5 кВт та 10 кВт та один дизельний – потужністю 9,6 кВт.
 
Наразі тривають роботи з встановлення вказаних генераторів на окремому майданчику поруч з будівлею та розширенням мережі підключених до генераторів кабінетів без втручання однолінійну схему електромережі. Це дозволить надавати медичну допомогу вчасно та якісно навіть під час блекаутів.

Також у закладі встановлено обладнання для безперебійного інтернету та зв’язку під час можливого виникнення блекауту, створено достаній запас води– питної (1026 л.) та технічної (660 л.).

В амбулаторії створено достатній запас лікарських засобів для хронічно хворих пацієнтів (гемофілія, гіпертонічна хвороба серця та пацієнтів, які знаходяться на гемодіалізі, тощо) та виробів медичного призначення, яких має вистачити в середньому на 6 місяців.

Окрім цього кожна амбулаторія має запас лікарських засобів для надання невідкладної допомоги та імунобіологічних препартів для вакцинації дитячого та дорослого населення.  Для збереження холодового ланцюга під час аварійних відключень електроенергії холодове обладнання підключено до генераторів.

На сьогоднішній день в цій амбулаторії працює 15 сімейних лікарів, з якими заключили декларації 24 628 чоловік, у тому числі  ВПО – 566 чоловік. У вихідні дні в амбулаторії працюють два чергових лікаря, одна медична сестра та одна молодша медична сестра, а також реєстратор за графіком роботи з 9.00 до 16.00. Для зручності пацієнтів у вихідні дні прийом пацієнтів організовано на першому поверсі в двох кабінетах, один з яких передбачений для хворих з лихоманкою та має окремий вхід.

Крім цього, чергова по місту перевірила як тривають ремонтні роботи укриття в одній із амбулаторій. Під час попередньої інспекції чергова надала доручення відремонтувати приміщення та покращити стан укриття.

У другій половині жовтня 2023 року за кошти міського бюджету розпочато роботи з поточного ремонту окремих приміщень підвалу. Площа ремонту складає близько 800 кв. м. На теперішній час вже виконано роботи з вирівнювання підлоги, частково проведені роботи з укладання кахелю та вирівнювання стін гіпсокартоном, частково змонтовано стіни для кабінетів прийому лікарів та санітарних кімнат, замінено мережі теплопостачання. Проводяться роботи з заміни електромереж, водопостачання та водовідведення. За планом до кінця року всі роботи мають бути виконані.

 

За матеріалами ДніпроTV.