Грайливі, милі, але й шкоду роблять майстерно: що значить тримати вдома тхора

maxresdefault (53)

Контактні, допитливі, компанійські та дуже потішні! Їх ще називають котопсами. Це про тхорів. За останні два десятиліття ці звірята стали одним із найпопулярніших видів домашніх тварин. Вони компактні, грайливі, милі, але й шкоду роблять майстерно.

Загальновизнаними ліками від стресу в наш час вважається утримання домашніх вихованців. Але чому одні заводять для душі кішок і собак, а інші черепах або ящірок? Чому у одних викликає розчулення кумедний сурикат або ніжна шиншила, а інші в захваті від кумедних витівок тхора – дізнаємось зараз.

В родині дніпрянки Олени Колісник тхір Міла вже третя екзотична тварина. Свого часу завести незвичного звіра запропонував чоловік, мовляв, в його родині знаються, як поводитись з такою блискавкою.

«У нього в родині бабуся, прабабуся займалися тхорами і він знає, що це за тварина. Каже, вони дуже грайливі. Вона настільки розумна – ходить до туалету в одне місце. Знає як попросити поїсти. Якщо хоче пити, то починає облизувати свою поїлку – там така кулька, вона шерудить і вона викликає аби їй дали води! Випускаєш її гуляти – вона бігає і за ноги тебе хапає! Це і друг, і котопес! Тобто і кіт, і собака! Вона їсть як кіт, а лікувати її треба, як собаку», — розповідає власниця тхору Олена Колісник.

Милий писочок, крихітні лапки, грайливі оченята підкорюють з першого погляду. Чимало потенційних власників спершу думають, що тхір стане чудовою іграшкою вдома. Утім, насправді ці тваринки потребують багато уваги, а їхній жвавий характер може внести корективи у ваше звичне життя.

«Грається, кусається, дряпається, але мене ніколи сильно не кусав. Біля шиї також лазить», — розповідає хлопчик.

Пані Олена у повсякденній житті займається пошиттям різноманітних виробів, від початку повномасштабного вторгнення на волонтерських засадах шиє військові обладунки. Маленька Міла і тут завжди поруч.

«З березня місяця, як почалася повномасштабна війна ми почали займатися підгранатниками, підсумки для магазинів, аптечки шили, плитоноски, кавері для касок. Ось ця маленька мордочка постійно поруч. Бігає, ниточки схопить – ось ці вона дуже любить, вони м’які – вона їх схопить і під диван», — розповідає власниця тхора.

Олена попереджає, купуючи додому тхора, пам’ятайте – цей малюк буде скрізь: у тумбочці, шафі, у ванній, у косметичці та холодильнику. І відвідує тхір всі ці місця не з цікавості, а з практичною метою: потягти і сховати якомога більше предметів.  Догляд за ним вимагає і часу, і ресурсів, але і задволення приносить неабияаке.

Це тварина не для всіх, але якщо вже ви заведете тхора, то прив’яжетеся до нього всією душею, не дивлячись на деякі незручні особливості тварини.

Джерело: ДніпроТВ.