Громадський контроль: як у Дніпрі систематизують і розвивають зелені зони, рекреації, парки 

C81CC278-1431-44AE-BF2F-5586AB7313FE

У Дніпровській міській раді, в рамках чергового засідання комісії Громадського контролю, депутати, громадськість та представники профільного департаменту та комунальних підприємств обговорили найактуальніше щодо розвитку в місті парків, зелених зон, рекреації тощо.

«Створення зелених зон – одне з тих питань, з якими мешканці звертаються до мене як до депутата. Інколи мова йде не про щось глобальне, а про відповідне облаштування території поруч з багатоповерхівками. Нещодавно зустрічався з мешканцями свого округу. Вони хочуть зробити зелену зону відпочинку біля свого будинку і вже підготували візуалізацію, як це може виглядати. Наразі спільно доопрацьовуємо цей проєкт. Для його реалізації мешканці можуть обрати декілька варіантів, серед яких і Бюджет участі. А загалом розвивати зелені зони, парки, звісно, необхідно. Є гарні проєкти, які вже місто реалізувало. Це і сквер «Прибережний, парк Зелений Гай. Утім, усе частіше дніпряни бажають, щоб на їхніх мікрорайонах, житлових масивах з’являлися зелені зони, де можна б було погуляти, відпочити, щоб для цього не їхати в інші місця», - сказав депутат міськради Микола Слободянюк. 

3720C01F-B21D-459D-94C4-594F8DFEB17C

Серед порушених під час засідання питань: коли розпочнеться реконструкція парків Глоби та Шевченка і закінчиться у парку В. Дубініна; чи є стратегія розвитку зелених зон у місті; проблема вигулу собак у парках; чи можливі житлові забудови на території парків тощо. 

«З минулого року, як тільки був створений наш департамент, почали роботу із систематизації зелених зон і територій, які можна визначити такими. Наразі вже зафіксовано понад 280 територій, які можна визначити зеленими зонами. Окрім того, проводимо роботу і по тих місцях, які можна перевести у зони рекреації. Сесійним рішенням визначаємо балансоутримувача таких зон, щоб потім можна було проводити там ті чи інші роботи з упорядкування. Якщо говорити про реконструкцію парків Глоби та Шевченка, то наразі проводимо підготовчу роботу, яка передує цьому процесу. Серед іншого, працюємо над упорядкуванням питання щодо встановлення земельних меж цих парків, оскільки це вкрай потрібно для створення відповідних проєктів. Підготовчий процес непростий, оскільки той же парк Шевченка має статус національної та історичної пам’ятки, а це, в свою чергу, потребує низки узгоджень. Наразі у цьому парку в рамках поточного ремонту проводиться реконструкція оглядового майданчика. А загалом стратегія одна – зробити місто ще більш зеленим і квітучим, взяти на свій баланс зелені зони, утримувати їх у належному стані і розвивати», - підкреслив директор департаменту парків та рекреації Олександр Буйволюк. 

8755B37D-8A3C-4358-9333-F24E5E1D9FC5

Зі свого боку, заступник директора КП «Міська інфраструктура» Олексій Тесля роз’яснив, на яких умовах у парку Зелений Гай з’явився парк динозаврів, а також закінчення ремонтних робіт у парку В. Дубініна: 

«Парк динозаврів цілком облаштував інвестор, місту це нічого не вартувало. Інвестор за свій рахунок упорядкував територію, провів комунікації і встановив там наявні споруди. Місто, навпаки, виграє від співпраці з інвестором, оскільки парк динозаврів можуть безкоштовно відвідувати діти пільгових категорій та малеча до трьох років. Окрім того, інвестор сплачує комунальному підприємству за утримання території. За ці кошти можемо і надалі упорядковувати парк Зелений Гай. А щодо реконструкції парку В. Дубініна, то близько 80% робіт вже зроблено. Сподіваємося, що решта буде закінчена вже у наступному році». 

На засіданні також пролунало питання, чи можуть пляжі Дніпра отримати міжнародну відзнаку «Блакитний прапор». 

За словами директора КП «Дирекція територій та об’єктів рекреації» Олександра Давіденка, наступного року для пляжу на Монастирському острові планується отримання членства у відповідній міжнародній програмі, а далі докладатимуться усі зусилля, щоб отримати повноцінну відзнаку. 

«Сьогоднішня дискусія була змістовною. Відповіді керівників профільних служб були вичерпними. Вони усе розказали так, як є насправді. Почули, що системна робота щодо розвитку зелених зон, парків, рекреації у місті проводиться, а це головне», - підсумував депутат міськради Павло Головаха.