Гроші на оплату комуналки українцям роздаватимуть по-новому: що зміниться

8b54acd04ae4f2829e2119cb8fe32eae

В Україні найближчим часом спростять оформлення та отримання допомоги на оплату послуг ЖКГ. Зокрема, повідомлення про право на субсидію надсилатимуть через Дію, а громадянин зможе або прийняти пропозицію про нарахування допомоги, або відмовитися від неї.

Таким чином, українцям, які витрачають на комуналку понад 15% доходів, превентивно пропонуватимуть оформити субсидії. Зміни анонсувала міністр соцполітики Оксана Жолнович.

"Ми зможемо сказати – ви маєте право на субсидію. Ми бачимо, що у вас п'ять членів сім'ї проживає разом, ось ваші доходи – ми зробили верифікацію. Ваші витрати на комуналку більші, ніж ваші доходи у відсотковому співвідношенні. І ми можемо вам таку допомогу запропонувати", – розповіла Жолнович.

За її словами, пропозиції формуватимуться на даних держорганів про доходи кожного домогосподарства та його витрати на комуналку. При цьому на момент надходження повідомлення до Дії для потенційного субсидіанта вже сформують пакет документів у Пенсійному фонді (саме він займається нарахуванням виплат).

Після цього людина зможе відмовитися від допомоги або підтвердити її через Дію, електронний кабінет Пенсійного фонду або офлайн. Крім того, планується розсилання пуш-повідомлень тим, хто не користується електронними сервісами.

Нагадаємо, субсидії в Україні повністю монетизовані. Це означає, що допомога не зменшує розмір комунальних платіжок.

Сума видається безпосередньо на банківський рахунок отримувача. Субсидіант за допомогою виданої суми має самостійно сплатити повний рахунок за комуналку. При цьому платити важливо вчасно, бо субсидію можуть відібрати.

За матеріалами Obozrevatel.