Гуманітарний розвиток Дніпра: якісні зміни в освіті, культурі, спорті та молодіжній політиці

IMG_2513

У Дніпрі в рамках форуму представники галузі освіти, культури, молоді та спорту обговорили гуманітарний розвиток Дніпра за останні п’ять років. У форматі виступів та діалогів кожен мав змогу поділитися з аудиторією тими якісними перетвореннями, які міська влада вже втілила та окреслити плани на подальшу роботу. 

0_лого ГУМ ПОЛИТИКА

«Гуманітарний розвиток Дніпра за останні роки набув якісно нових змін. Якщо говорити про освіту, серед іншого це й співпраця, відкритий діалог з батьківською громадськістю, мова йде про роботу з Батьківською радою при міському голові. У школах та садках змінилася система харчування за принципом аутсорсингу. Великий і важливий блок змін – капітальні ремонти будівель та приміщень наших шкіл, садків, закладів культури, спорту, позашкілля. А також оновлення матеріально-технічної бази, обладнання, устаткування, особливо це стосується наших спортивних закладів. Якісні перетворення ініціює міський голова Борис Філатов. Мета одна – щоб наші діти виховувалися, навчалися, розвивалися у сучасних комфортних умовах. Тому і надалі докладатимемо максимум зусиль, щоб заклади гуманітарної галузі Дніпра відповідали новітнім вимогам», - підкреслила директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Ксенія Сушко. 

Зі свого боку, представниця Батьківської ради при міському голові Яна Бутиріна зазначила:

«Маю значний досвід батьківського самоврядування в освіті і можу сказати, що за останні роки ця робота у місті стимулювалася. Це вже не батьківські комітети, які були раніше і збирали гроші, а повноцінні органи самоврядування, які взаємодіють як з керівництвом школи чи садка, а так і з керівництвом міста через Батьківську раду. Щоб вирішувати не лише точкові питання, а й брати активну участь у загальному розвитку дошкільної та середньої освіти в місті. Сформувалася потужна команда Батьківської ради і, на щастя, у міській раді наші пропозиції, думки чують і враховують». 

За словами позаштатного радника міського голови з питань культури Євгена Гендіна, Дніпро активно формує своє гуманітарне обличчя:

«Завжди говорю, що Дніпро не є культурною столицею. Це стратегічна мета, системна задача, розрахована на багато років. А за останні чотири з половиною роки, коли стартувала програма «Культурна столиця», багато речей, як й поза нею, активізувались. Дніпро вже позначений і на джазовій карті, і на книжкових фестивалях. Словом, місто довело, що у нас можуть бути унікальні, яскраві, самобутні культурні заходи». 

IMG_2464

Водночас місто розвиває спорт, зокрема й масовий. Зі слів голови міжнародної організації Street Workout Деніса Мініна, масовий спорт у Дніпрі став доступним завдяки розвитку спортивної інфраструктури, який досягається, у тому числі, й завдяки співпраці міської влади, громадських організацій, представників бізнесу та активних й небайдужих містян. Доказом цього є безліч спортивних майданчиків просто неба, облаштованих у різних районах міста. Усе для того, щоб містяни могли вільно займатися спортом. 

Про більшість гуманітарних галузей говорять, що за останні п’ять років їх цілком перезавантажили, а молодіжну політику, за словами заступника керівника Молодіжного центру Дніпра Карена Агаджаняна, створили. 

«Цілковитої молодіжної політики у Дніпрі як такої не було. Хтось, десь окремо працював, і не більше. А за підтримки міського голови Бориса Філатова почалася активна структурна робота з молоддю. За ці роки безліч молодіжних проєктів реалізували – створили декілька Молодіжних центрів, один із них унікальний, оскільки створений у студентському гуртожитку, і такого нема ніде в Україні. Також зробили Молодіжний медіа-центр, об’єднання гуртожитків, яке працює з молоддю. Започаткували Молодіжні форуми, на яких молоді люди, хлопці та дівчата генерують нові ідеї, ініціативи, проєкти. До речі, співпрацюємо не лише зі студентськими структурами, а й з лідерами шкільного самоврядування», - додав Карен Агаджанян.