«Хочемо допомогти Дніпру відновитися та відбудуватися», — мер японської Осаки про укладену з Філатовим угоду
![277a8a8f-4bd4-4399-bca0-d260531b0c6c](https://gorsovet.com.ua/storage/media/publishing-media/2024/04/22/1713791591-1y7hw/conversions/277a8a8f-4bd4-4399-bca0-d260531b0c6c-amp.jpg)
22 квітня мери Хідеюкі Йокояма та Борис Філатов підписали Угоду про сприяння Осаки повоєнному відновленню Дніпра. Це місто є другим за потужністю мегаполісом Японії, що наступного року прийматиме всесвітню виставку EXPO-2025. Для зустрічі делегації з Дніпра на муніципалітеті вивісили український прапор.
«Дякую, мере Борисе Філатов. Ми підписали угоду про підтримку зусиль з реконструкції. Ми хочемо допомогти Дніпру відновитися та відбудуватися. Ми й надалі надаватимемо підтримку в надії, що це допоможе відбудові міста Дніпра. Я сподіваюся, що мир буде якнайшвидше», — сказав Хідеюкі Йокояма.
Це перша зустріч двох мерів, утім торік японське місто вже допомагало Дніпру — надіславши вантажівки, карети «швидкої» і транспорт з рятувальним спорядженням.
«Ми хочемо повідомити світові, що ми не сам на сам із цією війною та що підтримка з усіх країн продовжується», — зазначив зі свого боку Борис Філатов та подякував мешканцям Осаки за підтримку. Відомо також, що під час закордонного візиту Філатов зустрінеться з японським бізнесом, аби презентувати перспективні проєкти повоєнного відновлення Дніпра та його зміцнення зараз — як головного медичного та гуманітарного хабу України.