«Ходимо до психолога та на майстер-класи. Це добра підтримка», — прийомна мама про комплексний соціальний супровід сімей, де виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

8c5b07b0202eb216dd0b06f73440720e

Дніпро підтримує прийомні родини та опікунів. Дворічний Тимурчик грає іграшками із старшою сестричкою. Хлопчик уже місяць у прийомній сім'ї Сіпій.

«У мене уже виховується в родині донечка. Захотіли братика! Коли побачили Тимура, був наляканий та закритий. За місяць він уже посміхається, дуже активний. Хоче знайомитись з однолітками. Краще розмовляє, адже допомагають дуже сильно у міському центрі соцслужб. Тут є комплексний супровід прийомним сім'ям. Ходимо до психолога й на різні майстер-класи. Це добра підтримка», — поділилася Вероніка Сіпій, прийомна мама двох дітей.

Послуга з комплексного супроводу прийомним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу та сім'ям опікунів/піклувальників – безкоштовна.

«Ми від себе допомагаємо адаптувати дитину до нового життя, консультуємо батьків. Пропонуємо роботу з психологами. Проводимо зустрічі із дітками, щоб вони знайомились між собою. Є ігрова терапія тощо. До того ж соцпрацівник може відвідувати родину особисто, перевіряти, які умови проживання, й консультувати, як покращити їх, якщо треба. Усе, аби родини були щасливими. Що стосується сімʼї, де нині виховується Тимурчик, великий прогрес завдяки мамі. Вона дослухається до усіх рекомендацій. Якщо треба – радиться», - прокоментувала Наталя Біла, начальниця відділу соціальної роботи Дніпровського міського центру соціальних служб.

Нині у Дніпрі 227 сімей, в яких виховуються діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Вони отримують послуги соціального супроводу у Дніпровському міському центрі соціальних служб.

Щоб отримати соціальний супровід — звертайтеся до Центру соціальних служб з відповідним рішенням (про утворення сімʼї, влаштування дитини, опіку/піклування) за адресою: вул. Новосільна, 21. Як отримати соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування: https://socialpolitica.dniprorada.gov.ua/services/sotsialnyi-suprovid-prijomnih-simej/.