Хто має право скористатися "Соціальним таксі" у Дніпрі

sotsialne-taksi

Перевезення людини з інвалідністю – задача не з легких. У Дніпрі на допомогу маломобільним особам приходить “Соціальне таксі” від Міського центру соціальної допомоги. Через свою зручність послуга користується суттєвим попитом. Хто може скористатися та що для цього потрібно – читайте в матеріалі «Наше місто».

У Дніпрі послугу «Соціальне таксі» отримують 800 осіб, з яких 11 вимушених переселенців. Наразі у місті працює шість соціальних автомобілів. Зазвичай люди їздять до лікарень, закладів освіти та культури, соціальних установ, вокзалів, тощо.

-Я отримав нову автівку для роботи, – каже водій «Соціального таксі» Володимир Капшар. –  Вона дуже якісна, нарікань по ходовій немає жодних. Лише технічне обслуговування та заміна мастила. А так машина сучасна, зручна.
Володимир Григорович працює з восьмої до сімнадцятої години. В день здійснює по декілька виїздів.

-Кожного ранку проходжу медогляд, – продовжує водій. – Потім отримую у диспетчера заявки, беру соцпрацівника і ми разом їдемо по вказаній адресі. Сповіщаємо клієнта про своє прибуття, допомагаємо йому сісти в авто і їдемо за заявкою. Люди завжди дякують мені за роботу.
Як отримати послугу «Соціальне таксі»
Послуга «Соціальне таксі» безкоштовна. Вона передбачена для маломобільних осіб з інвалідністю, що не мають можливості самостійно дістатися в потрібне місце. Спеціально для перевезень таких осіб усі автомобіль соціального таксі обладнані гідравлічним підйомником та пандусом.

-Транспортні послуги надають особам з інвалідністю I та II групи захворювання опорно-рухового апарату та особам з порушеннями органів зору, які мають I групу інвалідності, – повідомив директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – Соціальним таксі можуть користуватися також громадські організації осіб з інвалідністю. Кожна особа і кожна громадська організація, що стоять на обліку для сумісного перевезення групи осіб, мають право отримати 4 послуги на місяць тривалістю не більше ніж 3 години на день. Проте, можуть бути виключення. Наприклад, студентам під час сесій. Відзначу, що «Соціальне таксі» здійснює перевезення лише в межах міста Дніпра.
Щоб отримати послугу з перевезення необхідно перебувати на обліку у відділі надання транспортних послуг Міського центру соціальної допомоги. Для цього необхідно подати пакет документів:

заяву;
ксерокопію паспорта (для дітей з інвалідністю до 14 років – ксерокопія свідоцтва про народження);
ксерокопію довідки МСЕК або медичного висновку/корінця для дітей з інвалідністю;
пенсійне посвідчення або посвідчення особи з інвалідністю;
довідку з місця проживання;
ксерокопію ідентифікаційного коду.
Документи можна подати, звернувшись до відділу особисто, через родича чи соціального працівника, на електронну пошту відділу, через Вайбер, через кабінет мешканця на сайті Дніпровської міської ради.

Адреса міського центру соціальної допомоги: вул. Комбрига Петрова, 21

Телефон: 098 165 91 91, 050 411 91 91.