Хто переможе на виборах у Дніпрі 25 жовтня: нова соціологія

вибор

21 жовтня Центром суспільного розвитку «Інтер-акція» було опубліковано соціологічне дослідження згідно з яким Загід Краснов лідирує у боротьбі за посаду міського голови Дніпра. Результати даного дослідження мають очевидні ознаки «фейкової соціології». 

Про це на прес-конференції розповіла Ндія Міхно, кандидат соціологічних наук, учасниця громадської ініціативи «Прозорі Вибори». 

Нагадаємо, що дана організація знаходиться в базі «чорних соціологів» і вже не вперше публікує рейтинги, які не відображають реальне становище. Існує ряд соціологічних дослідницьких центрів, які публікують об’єктивні дані – це Соціологічна група «Рейтинг», Центр Разумкова, Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, КМІС та ін.

Варто наголосити, що публікація результатів соціологічних досліджень має супроводжуватися зазначенням технічних характеристик дослідження та всіма вихідними даними, що дозволяють оцінити якість виконаної роботи та не мати сумніви щодо об’єктивності представлених даних. Публікація фейкових досліджень — це показник невпевненості у власних силах і намагання маніпулювати громадською думкою. На жаль, Загід Краснов вже не вперше вдається до таких методів — на попередніх виборах до Верховної Ради «фейкові дослідження» презентували Міжнародний аналітичний центр соціології — компанія, яка теж знаходиться в базі “чорних” соціологів», — розповіла Надія Міхно.

53234FF1-ED90-4825-9B26-AC2FA6274CAD

Згідно з дослідженнями агентств, які останнім часом фокусували свою увагу на електоральних вподобаннях мешканців міста Дніпра, лідером передвиборної гонки є Борис Філатов, якого підтримують більш ніж 50% респондентів (за даними дослідження Socis).

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними Центром Socis, ситуація у місті виглядає наступним чином: Більш ніж 76% виборців у Дніпрі візьмуть участь у голосуванні 25 жовтня, у виборах мера лідирує Борис Філатов — 54,1%, другим йде Олександр Вілкул — 13,8%.

У міську раду Дніпра проходять такі партії — “Пропозиція” — 43,3%, ОПЗЖ — 13,7%, Слуга народу — 12,9%, Громадська сила — 10,9%, блок Вілкула «Українська перспектива» — 8,9%, Європейська солідарність балансує на межі проходження з 4% потенційної підтримки.

(Терміни проведення дослідження: 26 вересня — 2 жовтня 2020 року; Метод збору первинної соціологічної інформації — стандартизоване інтерв’ю «face-to-face» за місцем постійного проживання респондентів; Дослідження проводилося по всій території м. Дніпро, у всіх 8-ми районах; Всього було опитано 800 респондентів у віці старше 18 років. Дані є репрезентативними на рівні всього міста за показниками стать і вік (старше 18 років), а також за ознакою поділу міста на адміністративно-територіальні райони; Середня тривалість одного інтерв’ю склала — 16 хвилин; Помилка вибірки (довірчий інтервал): +/- 3,5%).

У дослідженні, проведеному Соціологічною групою Рейтинг представлені схожі цифри:

У рейтингу політичних сил на виборах до міської ради лідирує партія «Пропозиція» за яку готові віддати голоси 27,9% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори.

  • «Слуга народу» підтримують 14,7%;
  • «Опозиційна платформа — За життя» — 14,3%,
  • «Громадська сила» — 9,6%,
  • Блок Вілкула «Українська перспектива» — 7,9%,
  • «Європейська солідарність» — 5,1%,

Серед кандидатів на посаду міського голови лідером в рейтингу є Борис Філатов, якого готові підтримати 48,5% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. Рейтинг інших кандидатів значно нижче. Так, за Олександра Вілкула могли б проголосувати 14,9%, Загід Краснов- 13,4%, Сергій Риженко — 7,0%. Рейтинг інших кандидатів — менше 2%. Тих, хто не визначився — близько 8%.

(Аудиторія: жителі м. Дніпро від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком і статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення дослідження: 8-17 серпня 2020).