Хто такий Петровський (Нарік) та як він пов'язаний з кремлем

нарик

росія робить нові ходи у своєму прагненні будь-якою ціною заволодіти Дніпром, оборона якого виявилася не по зубах ворогу. Переконавшись, що швидко її зламати, як це було у низці інших регіонів України, не вийде, ворог вирішив діяти зсередини – використавши для цього «сплячих агентів», які готові по сигналу почати розхитувати єдиний фронт. І ось уже під рушницю поставлено як ручних ТОП-чиновників, так і верхівку криміналу з орбіти авторитетного бізнесмена та мецената Олександра Петровського (Наріка), повідомляє Gorsjvet з посиланням на 49000.

нар1

Сценарій кремлівський, виконання місцеве

Одним із прикладів подібної взаємодії за кремлівським сценарієм можна вважати недавній скандал із масштабними розкраданнями гуманітарної допомоги у сусідній із Дніпропетровщиною Запорізькій області.

Нагадаємо, агент НАБУ Євген Шевченко заявив про причетність до багатомільйонних розкрадань голови Запорізької ОВА Олександра Старуха, секретаря Запорізької міськради Анатолія Куртєва, депутата Запорізької облради Віктора Щербина та заступника голови Запорізької ОВА Злати Некрасової. За його словами, допомога, яка призначалася для біженців, переселенців та військових, розкрадалася протягом кількох місяців. Цю тему, як за сигналом, підхопили російські ЗМІ. І понеслася нова хвиля дискредитації та сенсаційних викриттів.

нар

В цьому випадку проглядається наступний сценарій. З одного боку, під керівництвом вищезгаданих осіб Запорізький регіон у найкоротші терміни втратив до 80% своєї території. А оборона, що залишилася, на думку експертів, організована геть безграмотно. І єдине, що стримує ворога від подальшого наступу - це сусідня Дніпропетровщина із її потужним ресурсом.

З іншого боку, розкрадання гуманітарки - якщо таке мало місце - не лише деморалізує тих, кому допомога призначалася: читай, невдоволення військових, обурення переселенців та протестні настрої місцевих мешканців. З великою ймовірністю суми, про які йдеться, могли піти на підживлення «п’ятої колони» - на яку і робить ставку агресор. При цьому розкрадачі, мабуть, особливо не переймалися тим, що за скоєне доведеться відповідати за законами воєнного часу - розраховували на швидкий прихід нових господарів. Який, може, навіть нагородить і чергові звання надасть…

І тут у ініціаторів ефесбешної багатоходівки вимальовується слабка ланка. Наприклад, походження персонажів. Звідки взялися ці лідери Запорізького краю, як у свої крісла потрапили? Ось і спливає молодий бізнесмен Вемір Давітян.

нар1

Як розподіляли ролі

Веміра Давітяна у Запорізькій облраді пов’язують із депутатом Геннадієм Фуксом, головою партії «За майбутнє» (проект Ігоря Коломойського). Саме Геннадій Фукс допоміг Давітяну у грудні 2020 року «призначити» нового губернатора, свого соратника Олександра Старуха (був також губернатором за Ющенка у 2008-2010 роках). Крім цього, за допомогою Фукса була спроба замінити керівництво Національної поліції та СБУ у Запорізькій області, - пише Антикор.

нар2

На умовах анонімності високопоставлений чиновник Запорізької облради розповів авторові про більш, ніж тісні зв’язки між Давітяном і вищезазначеною заступницею губернатора Златою Некрасовою.

Щодо зв’язків із Давітяном Віктора Щербини, то, за наявною інформацією, саме вони реалізували, наприклад, на обласному рівні схему у сфері дитячого оздоровлення. Чиновники та люди, що впливають на них, пішли на відвертий кримінал.

нар3

Тендери спочатку були прописані так, щоб їх виграли фірми, близькі до Злати Некрасової. Зокрема, умови конкурсів були “заточені” на перемогу бердянських оздоровчих закладів, тоді як кирилівські або приморські установи були позбавлені шансів на перемогу, - повідомляє джерело.

І тут слід пам’ятати, що свого часу Некрасова керувала обласним санаторієм медичної реабілітації «Глорія».

Проте фірми з Кирилівки та Приморська, які програли в конкурсі, подали скаргу до Антимонопольного комітету, який зажадав провести нові тендери. Але в ОДА пішли на відвертий кримінал, скасувавши тендери, а з потрібними фірмами почали укладати договори на дитяче оздоровлення безпосередньо, без конкурсів. Вемір Давітян організував «роботу» через заступника губернатора Злату Некрасову.

нар4

Загалом, на думку експертів, освіта, медицина, оздоровлення, спорт, інфраструктура – ​​це лише невелика частина сфер, у які угруповання Веміра Давітяна та Віктора Щербини намагаються запустити руки.

А водночас ще один обвинувачений у розкраданні гуманітарки в.о. запорізького мера Куртєв давно й міцно сидить у виконкомі Запорізької міськради… поруч із батьком того ж таки Давітяна - Суреном Вемировичем.

Хто роздавав ролі

Звідси видно, що практично будь-яка реалізована у Запоріжжі схема так чи інакше пов’язана з Веміром Давтяном – у тому числі й тиск на бізнес, і оподаткування його даниною, відкатами із держзамовлень. Його вже не перший рік називають «смотрящим» від влади за областю, тісно пов’язаним з вищим керівництвом країни і партії влади. Однак «смотрящим» його поставили саме в Дніпрі. А саме - Олександр Петровський (Нарік).

Згадаймо, що кілька років тому з’явилася Запорізька філія благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» під керівництвом віце-президента організації Веміра Давітяна.

«Давітян в «оточенні» Петровського став очима та вухами дніпровського «авторитету» у Запоріжжі. За це Петровський дає Давітяну елітні машини на дніпровських номерах із цифрами «0009» та «0001», охорону у півтора десятки людей тощо», — повідомляє видання ОРД
Об’єднують Петровського і Давітяна і фірми, у яких дані прізвища вважаються засновниками. Фірми, до речі, розташовані на окупованій території, але продовжують працювати.

За нашою інформацією Давітян є правою рукою лідера фракції і є «смотрящим» за Запорізькою областю, вирішуючи питання, пов’язані з діяльністю в регіоні, - пише Голос.ua.

Крім того, Давітян тісно пов’язаний із національною громадою. З представниками країни, яку традиційно вважають проросійською. І які залишають наймогутніше кримінальне угрупування Запорізького регіону. Країни, яка «подарувала» світу цілу плеяду злодіїв у законі. Які, у свою чергу, успішно коронували законників з України – того ж багаторічного соратника Наріка – Сергія Олійника (Умку). А тому не варто дивуватися, що саме вони й склали основний агентурний ресурс окупанта.

Слабкі ланки багатоходівки

Майже всі українські злодії у законі короновані в російській федерації. Наскільки я знаю, поліція там із ними щільно працює. Злодіїв, які від співпраці відмовляються, переслідують і виїжджають за межі країни. Виходить, має місце певна домовленість, яка передбачає якусь співпрацю. Таким чином, російський «злодій», який стосувався коронації українця, може на нього впливати. Ставити конкретні завдання, які він має виконувати в Україні. Вважаю, що більшість «злодіїв у законі» співпрацюють із ФСБ, - вважає колишній перший заступник голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

У цьому, на наш погляд, і полягає «слабка ланка» кремлівської багатоходівки. Аж надто недбало обрані персонажі - дуже сильно вуха стирчать з мішка. І там, де потрібна бездоганна репутація, пробу поставити виявилося нікуди.

Однак кремль з ослячою завзятістю продовжує вичавлювати з цього ресурсу все, що може. І навіть перебуваючи за межами України втікач Петровський все ж таки смикає за сплетені нитки павутиння, керуючи маріонетками. У москві чудово розуміють, що дискредитація влади та зростання протестних настроїв українців на Запоріжжі безпосередньо веде і до послаблення обороноздатності Дніпропетровщини.

Особливо якщо це поєднати зі спробами усунути керівників оборони – як це відбувається, наприклад, з Геннадієм Корбаном, якого позбавили громадянства і систематично обливають брудом на підконтрольному Петровському телеканалі D1. Адже саме він неодноразово виступав із вимогами зробити ревізію влади у Запоріжжі. Але банда, отримавши вказівку від кремлівських господарів, іде напролом.

Тому сьогодні за свою незалежність українцям доводиться боротися з ворогом не лише на передовій, а й із його диверсійними групами - і у наколках, і з білими манжетами.

Нагадаємо, раніше ми писали, як спільники дніпровського авторитета Наріка - злодій у законі та екс-заступник голови СБУ співпрацюють з росією.