Хто в Україні раніше виходить на пенсію

pensionery-45

З 1 січня 2025 року підвищилася вимога до кількості стажу, необхідного для отримання пенсії за віком у 60 років. Якщо у 2024 році для цього потрібно було мати 31 рік стажу, то у 2025 році знадобиться вже 32 роки. Це стосується як чоловіків, так і жінок. Хто з українців може розраховувати на подвійний стаж для оформлення пенсії – читайте в матеріалі «Нашого міста». 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду у Запорізькій області, стаж у подвійному розмірі означає, що кожен відпрацьований рік на певних посадах зараховується як два роки до загального страхового стажу.

«Такий підхід дозволяє працівникам певних професій раніше виходити на пенсію. Це стосується роботи у складних, небезпечних або екстремальних умовах», – пояснили у Головному управління ПФУ в Запорізькій області.
На якій роботі нараховують подвійний стаж:

праця, пов’язана із впливом високих рівнів шуму, вібрації, токсичних речовин або радіації;
підземні роботи — на шахтах, рудниках, метрополітенах, на будівництві чи обслуговуванні підземних комунікацій;
робота на Крайній Півночі, у високогір’ях або інших територіях з несприятливим кліматом;
небезпечними вважаються окремі види військової служби: в умовах бойових дій, антитерористичних операцій або на інших особливо небезпечних завданнях;
праця лікарів в інфекційних лікарнях та психіатричних закладах;
робота на флоті, яка пов’язана з довготривалими рейсами;
робота в зоні надзвичайної ситуації (на ліквідації наслідків аварій, катастроф або стихійних лих).
Для того, щоб вийти на пенсію раніше, українці мають підтвердити, що працювали у складних умовах. Для цього потрібно надати Пенсійному фонду такі документи:

трудову книжку із відповідними записами,
довідки від роботодавця та витяги з нормативних актів, якщо умови роботи змінювалися.
Новий рік – нові вимоги до стажу
«Наше місто» писало, що з 1 січня 2025 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, необхідно набути  не менше 32 років страхового стажу. Це правило стосується як чоловіків, так і жінок. Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року.

За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років. Якщо ж у людини менше ніж 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.