Історія книжкового ринку на Театральному бульварі у Дніпрі

iak_20_rokiv_tomu_vyhliadav_knyzhkovyi_rynok_u_dnipri_sait_ukr (1)

Книжковий ринок на Театральному бульварі у Дніпрі колись був справжньою оазою для любителів читання. У 1990-х тут можна було знайти книги на будь-який смак: від рідкісних видань до шкільних підручників. Дізнайтеся, як змінювався цей ринок за останні 20 років і що від нього залишилося сьогодні, пише «Наше місто».

Колись книжковий ринок на Театральному бульварі у Дніпрі був справжньою меккою для книголюбів.  Ринок виник на місці Театрального бульвару, який з’явився ще у 1977 році після знесення старого аварійного будинку. Спочатку торгівля книгами почалася стихійно: продавці розкладали свої товари просто на землі, на клейонках або лавках. Деякі приносили розкладні столи або дерев’яні пелети для більш зручного розміщення книг. Місця для торгівлі були неофіційними, але це не заважало ринку швидко набрати популярність.

У 1990-х роках торгівля стала більш впорядкованою. Поряд з рядами різнокольорових наметів з’явилися столи для продавців, де вони могли зручно розкладати книги. Хоча зберігати товар доводилося вдома, покупців це не бентежило – вони приходили на ринок у будь-яку погоду. Вивіски на наметах підказували покупцям, які видання є в наявності, щоб уникнути зайвого метушні.

Наприкінці 1990-х влада вирішила обладнати спеціальні павільйони для продавців, розуміючи, що ринок вже став постійним явищем. Продавці отримали змогу залишати книги в павільйонах і не носити їх додому щодня. Утім, з часом книжковий ринок став втрачати популярність. На початку 2000-х років кількість продавців зменшилася, а павільйони почали поступово закриватися.

Незважаючи на це, ринок продовжує функціонувати. Сьогодні тут можна знайти рідкісні книги або вже «читані» видання за нижчими цінами. Це свого роду книжковий секонд-хенд, де ціна залежить від стану книги. Також на ринку є можливість здати старі книги або обміняти їх на інші. Театральний бульвар досі привертає увагу книголюбів, хоча з кожним роком їх стає все менше.

 

За матеріалами Наше Місто.