Історія на плівці: які фільми були зняті у Дніпрі 60 років тому
Журналісти «Наше місто» підготували добірку унікальних фільмів, знятих у Дніпрі за часів СРСР, і тепер хочемо поділитись з вами цими кінолегендами. Уявіть, як колись виглядав наш рідний Дніпро – без сучасних хмарочосів, але з тією ж особливою атмосферою. Тож, подивімося на Дніпро таким, яким його бачили кінематографісти та мешканці міста того часу.
«Висота» 1957 року
Однією з таких кінолегенд, безумовно, є фільм «Висота» виробництва 1957 року.
Кам’янське, колишній Дніпродзержинськ – місце зйомок основних сцен кінокартини. У фільмі з’являються кадри впізнаваного перону на залізничному вокзалі Дніпра і алей в парку ім. Тараса Шевченка. Також на фінальних кадрах, де Микола Рибніков на милицях натхненно розповідає про майбутню забудову індустріального міста, можна побачити надземний перехід на тому ж залізничному вокзалі. Кінокартина занурює глядача в красу бурхливого зародження індустріальної епохи міста, коли тільки будувалися заводи.
«Біля тихої пристані» 1958 року
У фільмі зібрано велику кількість живописних зелених куточків рідного Дніпра. Тут можна спостерігати і старий центральний проспект, і парк Глоби (Чкалова) з його красивим лебединим озером, і пам’ятник Пушкіну на однойменному проспекті.
Фільм занурює глядача в свої зворушливі сцени. Йдеться про двох чоловіків, які ніяк не можуть дійти до річки на риболовлю. Численні пригоди старих можна побачити в чудовій картині 1958 року.
«Невигадана історія» 1963 року
Цей фільм, знятий в 1963 році припав до душі багатьом, тому є досить відомим. Він про те як будувати не тільки об’єкти архітектури, а й романтичні стосунки.
Глядач може спостерігати легендарний магазин Дніпра – «Дитячий світ», який, на жаль, сьогодні закритий, а також головний проспект міста, готель «Україна», колишню площу Леніна і Мінчермет. Хто ще пам’ятає, як виглядали ці будівлі в Дніпрі?
«Переходимо до любові» 1975 року
У драмі 1975 року, знятої за романом Павла Загребельного дуже яскраво представлені сцени на виробництві. Глядач може впізнати прокатний цех нинішнього «Інтерпайп НТЗ», а раніше це підприємство називали заводом Карла Лібкнехта.
Також на кадрах легко впізнати набережну Дніпра, унікальний в своєму роді дугоподібний Мерефо-Херсонський міст і жовті багатоповерхівки на ж / м «Сонячний». Зараз стіни цих 4-х будинків прикрашають яскраві графіті. А ви знали, що раніше всім відомий «Сонячний» називався «Лазурний»?
«Ранок без відміток» 1983 року
У Дніпрі в 1983 році був знятий чудовий легкий фільм про хлопчину на ім’я Гліб. Фільм наповнений веселощами, але незважаючи на це, він дуже повчальний.
Зйомки відбуваються на ж/м Перемога у школі номер 35. В кадр потрапив проспект Героїв і Запорізьке шосе, але основні сцени зняті в приміщенні 35-ї школи (у фільмі – школа №248).
«Вірую в любов» 1986 року
Фільм-фантазія був знятий у 1986 році.
Серед локацій для зйомок ми бачимо Комсомольський острів (Монастирський) та міст до нього, яхти на річці, бульвар по проспекту Д. Яворницького (К. Маркса), парк Шевченка, вулицю Комсомольську, а також проспект Воронцова на лівому березі Дніпра.
За матеріалами Наше Місто.