"Історія настільки ж сумна, наскільки й цинічна": Борис Філатов прокоментував ситуацію з метро і турецьким підрядником-втікачем Limak

филатов

Раніше ми писали, турецька компанія Лімак, не виконавши національний інфраструктурний проект з добудови метро у Дніпрі, за допомогою юридичних маніпуляцій змогла заморозити кошти, які мають сплатити українській стороні у разі зриву контракту. Цю ситуацію прокоментував мер Дніпра Борис Філатов, пише «Наше місто».

Міський голова розповів, що після  того, як в перші дні повномасштабного вторгнення турецький Limak покинув будмайданчик, забравши весь персонал, техніку та документи, міжнародна польська компанія ILF (що здійснює технічний нагляд за будівництвом підземки) зафіксувала всі порушені ними зобовʼязання та надала оцінку залишених ними робіт.

«Історія настільки ж сумна, наскільки й цинічна.

Хоча Limak як підрядник мав відповідальність як за контрактом і міжнародним тендером (який, підкреслюю окремо, схвалювали закордонні партнери, а не Місто (!), так і за гарантіями, котрі вони надавали європейським банкам.

Але в нашій країні такі пригоди з турецькими «партнерами», на жаль, непоодинокі.

Безумовно, про недоброчесність і відмову знайти бодай якийсь компроміс вже давно поінформовані Кабмін, Торгово-промислова палата та правоохоронці.

На черзі відповідні заяви до посольства Туреччини та міжнародних бізнес-спільнот.

Бо наше завдання досягти справедливості  в офіційній площині. Дати приклад того, що зневага та байдужість врешті зіграє проти тих, хто їх виявляє.

Місто ж поки вимушене шукати інші варіанти для підтримки недобудованих Limak тунелів та закінчення робіт у метро – коли для цього буде можливість», – написав він.

 

За матеріалами Наше Місто.