Його останні слова «Слава Україні!»: Ігор Дашко прикривав відхід групи і підірвав себе з рацією

умер прощание свеча 4200

Хвилина мовчання. Ігор Дашко, підполковник, герой оборони Маріуполя. Він загинув 10 квітня, передає Горсовет. 

Ігор Дашко прикривав відхід своєї групи, та будучи тяжко пораненим і оточеним, підірвав себе разом з радіостанцією, щоб вона не дісталася противникові.

Його останніми словами були «Слава Україні!»

вонн

Державна прикордонна служба України розповіла, як 44-річний підполковник з Самбора Ігор Дашко підірвав себе гранатою, щоб зупинити російських окупантів, які намагались захопити радіостанцію в Маріуполі. Ігорю Дашку присвоїли звання Героя України посмертно.

Ігор Дашко народився у місті Самбір, що на Львівщині. Він закінчив місцеву школу №1 імені Тараса Шевченка та все своє життя присвятив військовій службі Державній прикордонній службі України.

За кілька місяців до завершення контракту та звільнення з військової служби у запас Ігор Дашко будував плани про цивільне життя. Коли почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну Ігор Дашко був у складі прикордонних підрозділів, які брали участь в Операції об’єднаних сил. Це була вже третя ротація офіцера на схід, в зону проведення бойових дій. Ця поїздка для нього виявилася останньою.

Друзі та колеги згадують Ігоря Дашка як дуже позитивного та хорошого офіцера. В нього залишилися дружина та донька. Указом Президента України №252/2022 підполковнику Дашку Ігорю Тарасовичу присвоєне звання Герой України (посмертно).

З 24 лютого місті Маріуполь постійно ведуться жорстокі бої з ворогом, який переважає своєю чисельністю. З початку березня місто перебуває в облозі, росіяни знищили майже всю інфраструктуру, пошкодили підстанції з подачі води, електрики, тепла і зв’язку. В таких складних умовах прикордонники спільно з побратимами інших збройних формувань ведуть жорстокі бої з окупантом.

Нагадаємо, раніше ми писали Бився до останнього подиху: у бою за Україну загинув підполковник з Дніпра  Пошкоджено лінію електропередач та об‘єкт інфраструктури: Лукашук про обстрілу Криворізького району