Кіно про Антарес: Катерина Стрельченко зняла фільм про кінологічний загін

СЮЖ_ ФІЛЬМ ПРО АНТАРЕС_ЗАЕЦ_лого

Кіно про Антарес. Дніпровська режисерка Катерина Стрельченко зняла фільм про пошуково-рятувальний кінологічний загін. Документальна стрічка «Шукачі загублених душ» зроблена на замовлення медіакомпанії Deutsche Welle. Діяльність павлоградських рятувальників стала відомою не лише в Україні. Їхній досвід, особливо у воєнний час, унікальний і заслуговує на окрему історію, коментує вибір теми документалістка Стрельченко. Про це повідомили на телеканалі ДніпроТВ.

На сцені перед великим кіноекраном режисерка Катерина Стрельченко презентує свій новий фільм.

Катерина Стрельченко, режисерка-документалістка: «Фільм про волонтерів павлоградського кінологічного рятувального пошукового загону «Антарес», які за допомогою своїх спеціально навчених собак розшукують зниклих безвісти — як цивільних, так і військових».

Родом з Павлограду, режисерка Стрельченко вирішує розповісти історію про своїх земляків. Шукачі загублених душ» – документальне кіно про унікальний досвід. Знімальна група відрядилася на Херсонщину, аби зафільмувати небезпечну роботу загону рятівників.

Катерина Стрельченко, режисерка-документалістка: «Там усе дуже продумано, ніхто не заходить на майданчик, доки сапери не перевірять його на наявність якихось вибухових речей… Коли ми знімали, була страшна спека. Я не знаю, як витримували тварини… На них одягали такі спеціальні попони, обливали водою, одягали спеціальне взуття, щоб вони не порізалися, бо вони працювали в умовах, коли дуже легко можна поранитися».

Пошуком зниклих людей «Антарес» займається з 2008. Останні півтора року дістає з-під завалів поранених та шукає жертв війни. Для гідного поховання команда знайшла та повернула понад 50 тіл загиблих. За свою роботу лідерка кінологічного загону Лариса Борисенко навіть отримала відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги».

Катерина Стрельченко, режисерка-документалістка: «Ми знайшли родину, яка довго розшукувала свого сина, який загинув. На жаль, його вбив снайпер. І от як раз саме його знайшли, коли Лариса Борисенко підірвалася зі своїми колегами і зі своєю собакою Бешею».

Стрічку «Шукачі загублених душ» знімали у трьох областях країни. Як і в попередніх роботах режисерки, сценаристом виступив киянин Антон Базелінський. Музика та монтаж — фахівців з Полтави. Для них ця робота стала першою серйозною участю у великому проєкті.

Олена Стаднік, режисерка монтажу: «Було створено близько 9 треків, і один чи два з ними у мене були готові вже давно. Все, що ми робимо для того, щоби зібрати пам’ять про померлих. Ці герої надихали мене своєю силою, настільки сильні люди… Я буквально проживала усі емоції з кожним героєм. Ось я монтую батька — я плачу разом із ним, я монтую маму — плачу. Вона не плаче, а я плачу».

Проєкт Катерини Стрельченко під назвою «Шукачі загублених душ» підтримала компанія Deutsche Welle.

Катерина Стрельченко, режисерка-документалістка: «Міжнародні гранти від Євросоюзу — сьогодні це унікальна можливість створити необхідні класні фільми та спектаклі, та купу якихось мистецьких проєктів… Залучені до співпраці також закордонні партнери».

Презентація повнометражної стрічки «Шукачі загублених душ» відбулася в Полтаві, де тимчасово мешкає режисерка. У планах — показати стрічку ще у трьох містах країни, а потім команда українських кіношників відправиться в європейське турне.