Кліщі активізувалися: як правильно витягати комаху та чим вони шкідливі

maxresdefault - 2024-04-07T034412.401

Теплий квітень – сезон кліщів. З початком весни кількість скарг на укуси цих комах збільшується. До ветеринарів зараз щодня звертаються кілька пацієнтів. Хоча, лікарі кажуть, зараз не рідкість зустріти кліща і взимку, через загальне потепління.

Дмитро – власник активного бігля Бруно. Щодня мінімум на півтори години виходить на прогулянку. Після – обов’язковий ритуал перевірки песика.

«Він такий світлий, на ньому видно його, коли виходиш з лісу, видно біжить, біжить, біжить, так змахнув. А вже дома оглядаємо обов’язково. В мене не перший собака, в мене був до цього теж, стикалися з цим і загинув. Його вкусив кліщ на майських. Ми якось прозівали, йому було погано-погано, звернулися до лікарів, вже було дуже пізно, не змогли його врятувати», — розповів Дмитро Ковбаса, власник песика.

Тож тепер, навчений гірким досвідом, Дмитро оглядає Бруно дуже ретельно. Ветеринари теж радять не втрачати пильності.

«Десь між пальчиків треба дивитися, в ділянках за вухами, ну животик можна. Ну взагалі бажано всю собаку оглядати, особливо, якщо ми говоримо про собак із темною шерстю. Заглядати навіть у рота, тому шо іноді з внутрішньої сторони щоки бувають кусають», — пояснив ветеринар Ігор Лашин.

Помітивши комаху – найкраще одразу вести до ветеринарної клініки. У тварин набагато вищий ризик захворювання внаслідок укусу. Також варто використовувати превентивні заходи.

«Якщо ми кажемо про котиків, то це краплі на холку зазвичай, якщо кажемо про собак, то зазвичай ми рекомендуємо таблетки. Ми рекомендуємо пацієнтам, які виходить на вулицю, давати регулярно, раз на місяця ці препарати, навіть взимку», — сказав ветеринар Ігор Лашин.

Окрім загрози для тваринок, кліщі несуть небезпеку і людям.

«Він приносить, отряхується і вони по квартирі подорожують, і часто жінка у волоссі знаходила. Панікує, заглядає, потім родимки всі передивляється, подивись це не кліщ», — сказав власник песика, Дмитро Ковбаса.

Лікарка радить не панікувати, оскільки не всі кліщі є небезпечними. Йдучи на природу варто вдягати світлий закритий одяг, а також використовувати спреї від комах.

«Якщо ви на території міста і у вас є доступ до найближчого травмпункту, то звичайно треба звернутись. Якщо у вас немає такої змоги, то тоді я б рекомендувала мати з собою спеціальний гачок пластиковий, яким дуже зручно видаляти», — сказала Вікторія Довгополова сімейна лікарка.

Важливо витягнути кліща повністю. Потім обов’язково оглянути місце укусу.

«Щоб там не було ніяких залишків, бо інколи буває таке, що відірвався хоботок і тоді обов’язково треба звернутись до лікаря, щоб видалити залишки. Бажано цього кліща здати до лабораторії, це в нас центр контролю та профілактики хвороб», — розповіла Вікторія Довгополова, сімейна лікарка.

Там перевірять чи є комаха носієм інфекцій. Як правило, 7 з 10 кліщів не є заразними.

Джерело: "ДніпроТВ"