«Коли потрапив сюди, не міг поворухнути рукою. Зараз лише пальці не працюють», — військовий про лікування в реабілітаційному центрі Дніпра

ktQb6YWUoSEBxLYdK5vC

В’ячеславу 52 роки. Він воїн ЗСУ. Чоловік народився в Лисичанську. 25 років присвятив службі в Нацполіції. В 2019-му по контракту пішов служити морським піхотинцем. Контракт закінчився в січні 2022-го. А вже в лютому, з перших днів повномасштабного вторгнення рф, пішов добровольцем у ТрО. 10 травня того ж року потрапив під ворожий масований обстріл. Унаслідок чого отримав розрив селезінки, зламані ребра, перебитий нерв у правій руці, а також численні уламки по всьому тілу. Великі дістали, ті, що поменше, досі з ним – в шиї, під серцем, у животі тощо. Зараз чоловік проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра.  

«Я продовжую нести службу в ЗСУ. Паралельно з цим, коли є можливість, беру відпустку і лікуюсь в ребцентрі Дніпра. Це вже моя 9-та реабілітація. Коли сюди потрапив уперше, рука взагалі не працювала. Зараз уже можу робити майже все, хоча м’язи залишаються атрофованими, пальці не слухаються. Служу, бо хтось має це робити. Мрію про власне житло в Одесі. Хочу жити з родиною біля моря. Дружина та 11-річний син зараз там на винайманій квартирі. Потрібна своя», — поділився захисник.

«Ми познайомились з В’ячеславом в 2022 році. Першу реабілітацію проводили дуже обережно. Було багато уламків по всьому тілу. Вони рухались. Тому ми працювали лише лежачи, все це супроводжувалось сильним болем. При подальших реабілітаціях ми вже працювали, щоб В’ячеслав міг тримати в руках зброю. Тому ми тренувались збирати та розбирати магазин. Зараз він проходить підтримну терапію. Ми боремось з атрофією м’язів, хоча рука вже функціональна.  Кінцівка швидко втомлюється, працюємо також і над цим. Роботи ще багато. Під час служби він, буває, телефонує, бо рука болить, німіє, просить проводить заняття відеозв’язком. Пацієнт вкрай вмотивований і в нього дійсно великий прогрес», — розповіла ерготерапевтка Регіна.

У Дніпрі в реабілітаційному центрі з кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда. Вона складається з лікарів фізичної реабілітації, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та психологів. Для кожного хворого розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням особливостей пацієнта.