Колишній АТОвець Андрій Токар створює об’ємні картини

photo_2024-01-25_12-13-42

Андрій Токар – дніпровський художник та колишній АТОвець. У музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася його авторська виставка. Митець працює у власній техніці – рельєфна графіка.

“Світ він же який, не плоський, він об’ємний, рельєфний, і мені хотілось якось і в своїх роботах передать його об’єм. Я спробував різні техніки, а потім відкрив для себе матеріал целюлоза – я його ліплю як глину”.

Андрій Токар створює картини з 2007 року. У 2014 він змінив “мольберт на автомат”, пішов воювати добровольцем та брав участь в обороні Маріуполя.

Цей автопортрет художника зараз належить до колекції історичного музею Дніпра.

Дружина Андрія – поетеса. У його картинах іноді фігурують її вірші. Олена Велика – гостя виставки та подруга дружини митця. Для неї стало несподіванкою, що Андрій – художник.

“Вона мене запросила на цю виставку, я навіть не знала що Андрій художник. Чому ти мені раніше не сказала? якось до слова не прийшлося. Мене дуже вражають такі напівмеханічні витвори, як хамелеон, і картина час теж вразила, вона в тобі будить якісь спогади, сприйняття світу”.

Художник створює картини не лише на військову тематику. Надихають його міфи та легенди. Розглядаючи картину “Викрадення Європи”, художник посміхається і розповідає, що на його полотні скоріше Європа викрадає Зевса ніж навпаки.

Виставка Андрія Токара у музеї “Літературне Придніпров’я” триватиме місяць.

 

За матеріалами ДніпроTV.