Конфлікт за сміття: Жителі дніпровської багатоповерхівки викидають відходи у сусідські баки

мусор

У Дніпрі жителі багатоповерхівки несуть непотріб у сусідський бак. Хто і чому переставив контейнер, через який визріває конфлікт? В причинах розбиралися кореспонденти ДніпроTV.

Дніпро, вул. Мандриківська. З нового року жителі багатоповерхівки непотріб несуть у бак будинку навпроти. Люди, які живуть у кооперативному домі, обурюються. Чому вони мають платити за сміття жителів будинку комунальної власності? 

«Вони носять до нас, у нас точно така ж машина, у нас точно таке ж місце», – скаржиться  дніпрянка Ольга.

«Ми мирні люди, ми не збираємося їх пакети кидати їм під двері. Ну треба ж якось вирішувати по-людськи», – каже дняпрянка Ірина.

Двірник Надія Юхимівна демонструє, що контейнери сусідів – майже пусті. А наші, каже жінка, стрімко заповнюються!

Питаємо в людей, чому так? Пояснюють: до чужого метрів 25. А до свого йти втричі більше! 

Їхній контейнер стояв прямо перед вікнами – у спеціально облаштованій кишені. Та його перенесли, коли сміттєвоз кілька разів не зміг проїхати. 

У дворі десятки легковиків. І припарковані як заманеться. Сміттєвоз, що приїхав забирати непотріб, маневрує наче на смузі перешкод. 

Через це робота, яка зазвичай займає кілька хвилин, затягується надовго!

«Взимку по снігу ми втрьох його ледве котимо. Автівки припарковані безладно! Поруч у дворі викликали навіть поліцію, і поліція не змогла нічого зробити, бо евакуатор навіть не зміг під’їхати», – каже водій сміттєвоза Олексій.

«Якщо ти перекриєш дорогу, то потім перекриють тобі. Можливо потрібні додаткові паркувальні місця», – каже водій Юрій.


В «Екології-Д» підтверджують, що бак зі звичного місця прибрали саме через недбалих водіїв. Але не виключають, що ситуація зміниться. 

«Якщо мешканці будуть створювати умови для вільного доступу до контейнерних майданчиків, то ми може його і повернемо, але все залежить від мешканців», – зазначає начальник відділу ТОВ «Екологія-Д» Євген Байбуз.

Жителі ж кооперативного будинку, чиї контейнери вдвічі швидше наповнюються сміттям, проти конфлікту. І радять сусідам письмово нагадати про місцезнаходження баків, а  автовласникам про правила паркування у дворі.

 

За матеріалами ДніпроTV.