Конкурс з відбору проєктів для участі у муніципальній програмі «Співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України». У міськраді Дніпра відповіли на найактуальніші питання

Хто забув забрати свої гроші?

У Дніпрі триває подання заявок на конкурс з відбору проєктів для участі у Міській цільовій програмі «Співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України». Він оголошений 7 березня.

«Подавати заявки можна до 6 травня включно. Це може зробити будь-яка громадська організація, благодійний фонд, юридична особа приватного права. Тобто ті люди, які хочуть та мають можливість допомагати силам безпеки і оборони країни, але не вистачає коштів. Тож міська рада Дніпра дофінансує такі проєкти з міського бюджету. Обов'язкова умова участі у конкурсі – письмовий запит  від підрозділів сил безпеки і оборони України та власний внесок учасника у розмірі не менше ніж 25 % від суми проєкту. Сума за одним проєктом не може бути нижчою за 500 тис. грн і більшою за 1 млн грн», — розповіла під час брифінгу 28 березня директорка департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради Юлія Павлюк.

Подавати заявки на участь у конкурсі потрібно до департаменту інноваційного розвитку міськради за адресою: просп. Д. Яворницького, 60, каб. 19-А.

За словами Юлії Павлюк, нині надходить багато питань від потенційних учасників, які готують заявки на конкурс.

«Аби детально відповісти на усі питання, що цікавлять, 4 квітня о 14:00 відбудеться онлайн-семінар. Усі охочі, які хочуть поставити нам питання, можуть направити заявку на участь у заході на електронну пошту [email protected]. І ми надішлемо запрошення».

Під час брифінгу Юлія Павлюк надала відповіді на найбільш актуальні питання щодо участі у згаданому конкурсі.

- Чи може комерційне підприємство взяти участь у конкурсі?

Так, комерційне підприємство може взяти участь у конкурсі. Відповідно до Програми та Порядку проведення конкурсу подавати проєкти можуть громадські об'єднання, благодійні організації, юридичні особи приватного права, які зареєстровані як юридичні особи в установленому законодавством України порядку до оголошення про початок проведення конкурсу.

- Чи може фізична особа - підприємець подати заявку на конкурс?

Ні, бо фізична особа-підприємець не є юридичною особою відповідно до норм Цивільного кодексу України.

- Як учасник конкурсу має підтвердити наявність коштів для власного внеску?

Наявність коштів для власного внеску підтверджується випискою з банківського рахунку про наявність коштів на співфінансування проєкту зі штампом банку.

- Чи може фізична особа зареєструвати громадську організацію та подати заявку на конкурс?

На конкурс можуть подати заявку лише ті учасники, які зареєстровані як юридичні особи в установленому законодавством України порядку до оголошення про початок проведення конкурсу.

- Чи  може учасник виправити помилки або відкоригувати свій проєкт після реєстрації на конкурс?

Учасник може виправити помилки або внести корективи до своєї заявки до кінця терміну подання заявок, тобто до 6 травня включно. Після закінчення терміну члени конкурсної комісії перевіряють проєкти на відповідність умовам Програми та Порядку. Ті, що не відповідатимуть умовам конкурсу, не будуть допущені до участі у ньому.

- Чи можна об’єднувати декілька заявок від військових для подання одної конкурсної пропозиції?

Так, об’єднувати декілька заявок від військових можна для подання однієї заявки у конкурсі.

- Щодо рейтингу проєктів: якщо в одного проєкту нижчий відсоток співфінансування, але в грошовому еквіваленті сума співфінансування більша, ніж в іншому проєкті, — який з них має вищий пріоритет?

Рейтингова оцінка проєктів формується відповідно до відсотка та суми співфінансування, наданого учасником Конкурсу  у порядку подання заявок на участь у Конкурсі, де проєкти з найвищим відсотком співфінансування мають найвищий пріоритет, проєкти з найнижчим відсотком співфінансування – найнижчий пріоритет. У разі однакового відсотка співфінансування проєкти включаються до рейтингової таблиці відповідно до дати подання проєкту. Проєкти, подані раніше, мають вищий пріоритет. У разі однакового відсотка та дати подання проєкту вищий пріоритет буде мати той проєкт, який має більшу суму співфінансування.

- Якщо в запиті від підрозділу присутні позиції з різних категорій, чи можна подати в одному проєкті такі позиції. Чи потрібно подавати окремими проєктами?

Так, в одній заявці можна об’єднати декілька категорій. Головне – щоб вони були передбачені Програмою та Порядком.

- Які причини для відмови участі в конкурсі?

Комісія не допускає проєкти, якщо:

−  проєкт подано після закінчення встановленого організатором Конкурсу строку подання проєктів;

−  учасник Конкурсу перебуває у стадії припинення за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або проти нього розпочато справу про банкрутство;

−  проєкт не відповідає умовам, визначеним Порядком;

−  учасник Конкурсу подав неповний пакет документів або пакет документів містить недостовірну, неповну інформацію або інформацію, яка суперечить умовам Конкурсу;

−  не підтверджено або не заявлено надання співфінансування за проєктом;

−  учасник Конкурсу має на меті отримання вигоди або прибутку;

−  юридичну особу учасника Конкурсу створено після  оголошення про початок проведення Конкурсу.