Критичну інфраструктуру Дніпра готують до викликів війни: блекаути з радіозв’язком не страшні

imgonline-com-ua-resize-e7f60wa4bbvvo26-1-amp

Щоб у разі блекауту критична інфраструктура Дніпра продовжувала працювати, її готують заздалегідь. Серйозна проблема – відсутність зв’язку. Аби вона не заважала роботі комунальників, потурбувалися про альтернативні канали зв’язку, повідомляє «Дніпро Оперативний». 

Костянтин Цепенніков, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації, який сьогодні є черговим по місту, відвідав підрозділ КП "Теплоенерго" та дізнався, чи не завадить відключення світла комунікації спеціалістів. 

Так, коли зникає електроенергія, вимикається й обладнання операторів та провайдерів, які їх забезпечують. За таких умов, найважливіше - стабілізувати роботу критичної інфраструктури міста, співробітники якої виходять на свої робочі місця за графіком, навіть у блекаут, щоб забезпечити стабільність роботи обладнання та контроль над ситуацією. Ідея запровадження радіозв'язку полягала в тому, щоб кожен керівник об'єкту критичної інфраструктури міста міг зв'язатися зі своїми колегами на місцях, проаналізувати ситуацію та доповісти про неї вищим керівникам задля прийняття оперативних рішень. 

Радіостанції вже допомагають у роботі співробітників ряду комунальних підприємств міста: Теплоенерго, Дніпровський електротранспорт, Транспортна інфраструктура, Дніпровський метрополітен, Міськсвітло, тощо. Вони забезпечують комунікацію між керівниками департаментів, підприємств, інженерами, енергетиками, представниками аварійних служб, диспетчерами. 

"КП «Теплоенерго», яке підпорядковане Департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР, отримало від КП "ІНФО-РАДА-ДНІПРО" 20 рацій. Оскільки досвід блекауту, який припав на опалювальний сезон 22-23 рр., показав, що найважчим для комунальників було лишатись без звʼязку. Тому, в цьому році містом було прийнято рішення організувати на підприємствах критичної інфраструктури альтернативні засоби звʼязку", - зазначив директор КП "Теплоенерго" Андрій Клименко.
Радіостанції працюють в захищеній мережі, а також забезпечені джерелами безперебійного живлення. В умовах блекауту вони працюватимуть від 12 до 18 годин, цього часу має бути достатньо для ремонту електричних мереж. 

За матеріалами Дніпро Оперативний.