Ксенія Сушко, заступниця міського голови Дніпра, про заміну вікон у навчальних закладах: «Ушкоджень зазнали 58 навчальних закладів, а деякі з них потрапляли під ракетні обстріли по декілька разів. Відновлюємо якнайшвидше»

photo_2024-04-22_11-27-14 (4)

НВК № 120 у Дніпрі. На першому поверсі кипить робота зі встановлення вікон.

«Ця школа, на жаль, страждала двічі від російських ракет. У березні 2022 року та 29 грудня минулого. Швидко відреагували й встановили пластикові вікна. Нині триває завершальний етап. Встановлюють у коридорі, бо вони великі й треба зробити якісно. Усього тут замінили 149 кв. м вікон», — розповіла Ксенія Сушко, заступниця міського голови Дніпра, директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради.

Першого разу постраждали 22 вікна.

«А торік вибило хвилею – 33. Удар був потужний. Нам одразу зателефонували з департаменту, приїхали відповідні служби. Зафіксували пошкодження та нині – усе на завершальному етапі. Уроки вже проводимо», — прокоментувала Любов Рудник, директорка НВК № 120.

А у гімназії № 30 уже замінили усі пошкоджені вікна. Усього 302 кв. метри. «Тоді, 29 грудня, від вибуху понівечило 66 вікон. Ми одразу звернулись до департаменту. Служби зафіксували пошкодження. Провели ремонт швидко та якісно. Навчальний процес у гімназії йде повним ходом!» — поділилася директорка гімназії № 30 Наталія Величко.

«Ми якнайшвидше намагаємось відновлювати школи, що потерпали від обстрілів, для комфортного навчання школярів. Якщо є пошкодження, миттєво відправляємо у заклад техвідділ: оцінюють пошкодження, вибиті вікна на перший час закривають плівкою. Далі за процедурою проводимо тендер на встановлення вікон», — розповіла процедуру заступниця міського голови Дніпра Ксенія Сушко.

Станом на 22 квітня, департамент гуманітарної політики відновив вікна у 44 закладах освіти (це майже 6 413,78 м2, — ред.). У планах відновлення ще у 17 садочках та школах.
«Починаючи з 2022 року, ушкоджень зазнали 58 навчальних закладів. Деякі з них потрапляли під ракетні обстріли навіть по декілька разів, максимально страждали вікна. Відновлюємо якнайшвидше», — підсумувала Ксенія Сушко.