Куди звернутися за діагностикою та лікуванням серцевих захворювань у Дніпрі

4_12.03

Інфаркт – хвороба, що молодшає. Все частіше лікарі приймають пацієнтів 30-40 років. Трапляються й більш ранні випадки хвороби. У Дніпрі працює унікальне кардіохірургічне відділення, яке допомагає швидко та якісно побороти недугу. Як отримати допомогу, – розповість «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.

Інфаркт міокарда – одне з найпоширеніших захворювань у кардіології. Щороку в країні реєструється близько 40 тисяч інфарктів. У Дніпрі в 2021 році було відкрито унікальне кардіохірургічне відділення у Реперфузійному центрі, яке працює за сучасним методиками. Інноваційне обладнання та сучасні методи лікування допомагають людям набагато швидше впоратися з хворобою.

За словами завідувача реперфузійного центру Клінічної лікарні медичної допомоги Андрія Іванова, наразі для того, аби вирішити усі питання стосовно лікування пацієнтів з хворобою серця, лікарям вистачає до тижня. При цьому, за минулими практиками, час, який пацієнти витрачали на лікування та терапію, починався від 2 тижнів.

Лікарі-кардіологи зазначають, що за останні 10 років інфаркт міокарда значно «помолодшав». Якщо раніше проблеми з серцем починалися після 50, то тепер інфаркт міокарда у 30-40 років вже не дивує лікарів. Окрім того, медики зауважують, що 90% хворих на інфаркт міокарда у віці до 40 років – курці. Але також існує ряд факторів, які сприяють розвитку ішемічної хвороби серця, як до прикладу цукровий діабет, високий кров’яний тиск та хронічні стреси.

Тим не менш, за словами лікаря реперфузійного центру, завдяки новим технологіям тривалість життя збільшується, оскільки до лікарні також стали частіше приходити пацієнти 80 років.

«На жаль, інфаркт помолодшав. З одного боку помолодшав, а з іншого – у нас багато пацієнтів старшого віку. Вісімдесятирічних зараз стало більше. Я пам’ятаю, що на початку моєї роботи це був крайній варіант, а зараз це хоч і не середній вік, але достатньо багато 80-річних людей. Але також багато молодих. Це лякає. Наші пацієнти і 30-річні, і 40-річні, і більш дорослі. Один із факторів хвороб серця – куріння. Рідко коли пацієнт з раннім атеросклерозом не є курцем», – розповідає Андрій Іванов.
Як отримати допомогу
Центр надає допомогу пацієнтам з болем у серці цілодобово, без попереднього запису.

Отримати допомогу можна:

За направленням сімейного лікаря.
Через бригаду швидкої допомоги.
Самостійно, звернувшись до центру з скаргами на біль у серці.