Купатися заборонено: міські пляжі Дніпра офіційно закриті

maxresdefault - 2024-06-27T052846.741

Купатися заборонено, але люди все одно йдуть до води. Міські пляжі на Монастирському острові, у парках «Сагайдак» і «Придніпровський» офіційно закриті. Там немає рятувальників та медиків. Яких правил треба дотримуватися відпочивальникам?

Герман нещодавно вирішив стати водолазом-рятувальником, зараз відпрацьовує занурення.

На Монастирському острові відпочиває Дмитро Васильович. Він теж колись працював рятувальником, утім вже на пенсії з трагічними випадками на воді не зіштовхувався. 

«Зі ці 12 років взагалі не було якихось випадків трагічних. Не попадав я на трагічні випадки. Все нормально було. Ну, не щодня я приходжу, а там, якщо взимку, то від 3 до 5 разів на тиждень», — ділиться Дмитро Васильович, дніпрянин.

Чоловік згадує, як йому не раз доводилось рятувати нетверезих відпочивальників. Траплялись і дивні випадки.

«Бачимо, щось діється, якісь два чоловіки. Один іншого хоче врятувати, а той розганяється — і у воду. Ми підходимо, вони нетверезі. І один, мабуть, хотів утопиться. І він розганяється, а ми його витягуємо, а він знову біжить. Короче кажучи, прийшлось застосувати силу до нього», — розповідає Дмитро Васильович.

У Дніпрі заборонено купатися на міських пляжах до кінця літа. Це повʼязано з продовженням воєнного стану. Саме тому на водоймах немає медиків і рятувальників. Таке рішення було прийнято комісією з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Втім, водолазно-рятувальна група ДСНС цілодобово чергує, аби запобігти нещасним випадкам на воді. Рятувальник Артем закликає людей дотримуватися правил безпеки. І якщо ви стали свідком того, що людина тоне, слід негайно телефонувати до Служби порятунку.

«В нас телефонують люди уже, у разі тому, якщо вже людини немає. А так, коли людина просто заплила далеко, буває не телефонують люди. Коли вже людину не видно стало — тоді телефонують. А це вже пошукові роботи. А треба негайно телефонувати, може підхопити течія людину. Може її понести. Купаються на матрацах, на всяких надувних кругах. Течія підхопила і понесла. В разі того, як течія підхопила — треба пливти за течією. Повільно-повільно до берега», — пояснює Артем Примак, водолаз-рятувальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.

Батькам, які, попри заборону, прийшли на пляж з дитиною, треба не втрачати пильності.

«Батькам порадимо дивитися за своїми дітьми, тому що це секунда діла, і дитина пішла. Щоб була дитина в нарукавниках, щоб була вона в жилеті. Щоб була постійно на догляді батьків та дорослих», — додає Артем Примак, водолаз-рятувальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.

«У моєї доньки була така ситуація, коли невеликий шторм був, і вона підпірнула під матрац. І куди б вона не плила – матрац її накривав. Тобто вона не могла вдихнути кисень. Добре, їй хтось допоміг», — ділиться дніпрянка Людмила.

Міська влада торік виділила субвенцію у 3 млн грн на підтримку рятувальників. Зокрема були закуплені гідрокостюми сухого та мокрого типу.

«Торік за кошти міського бюджету було закуплено сучасне водолазне рятувальне спорядження. Комплекти, які на даний час допомагають хлопцям виконувати, безпосередньо їх функціональні обов’язки», — каже Дмитро Редька, заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради.

Від початку року на водоймах міста та області врятовано 32 людини, з них 2 дитини. І сумна статистка — лише за червень на воді загинули шестеро людей, серед них одна дитина.

Джерело: ДніпроТВ