Ліфт та домофон з камерами працюють без світла! Як будинки Дніпра живуть в умовах відключення енергії

photo_2024-07-10 15.09.51

Мешканці Дніпра впроваджують інновації у будинках, щоб полегшити собі життя під час відключень світла. На ж/м Покровському, 5-Н департамент з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради разом з ліфтовою організацією влаштували експеримент. Вони встановили унікальну систему: при вимкненні світла ліфт може доїхати до найближчого поверху, аби люди вийшли.

 

«При перших вимкненнях світла доволі часто навіть не виходила з квартири. Бо живу на сьомому поверсі. Зараз не боюся користуватись ліфтом — при відключенні світла підйомник дотягує до найближчого поверху і можна спокійно вийти. Це гарна новація, таких би побільше», — ділиться мешканка будинку буд. 5-Н на ж/м Покровський Ірина Валах. 

 

А в ОСББ «Моніторна, 2» ще взимку 2023-го винайшли спосіб, як заживити домофони, аби вони працювали і під час відключень. 

 

«У нас просто в одне із вимкнень сталась неприємна ситуація у 3 підʼїзді: хтось зайшов та сходив у туалет «по-великому». Ми дізнались, що можна придбати павербанк, який підключається до домофона. Провели цей експеримент в одному з під’їздів. І зараз вже 6 під’їздів мають таку систему. І камери, і домофони можуть працювати на такому павербенку щонайменше 7 годин. І коли світло вмикається, вони доволі швидко заряджаються», — розповів голова ОСББ «Моніторна, 2» Владислав Фролов. 

 

Мешканці радіють — завдяки такій системі стало значно безпечніше. Тамара Федосіївна згадує, що раніше навіть страшно було виходити, адже ходили усілякі незрозумілі люди: «І коли ми одного дня побачили «туалет» — були шоковані. Тож завдяки нашому інноваційному голові тепер вже не страшно». 

 

Ці проєкти у будинках дніпрян тепер можна виконати за програмою співфінансування. 

 

«Наші будинки ОСББ та ЖБК у Дніпрі, коли зіштовхуються з якимись труднощами, доходять до інноваційних рішень. Багато хто встановлює резервне живлення або ж сонячні панелі. Тож на сьогодні ми пропонуємо ці інноваційні заходи впроваджувати у будинках ОСББ за програмою співфінансування. Наприклад, якщо подаєтесь на капітальний ремонт ліфту, то система дотягування до поверху буде також додана. Нагадаю, що за програмою співфінансування капітальний ремонт підіймачів можна зробити за 10 % від суми, 90 % надасть місто. Щодо резервного живлення, то його теж можна зробити разом із ремонтом електрики, але за 25 % від суми», — розповів начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

 

Проконсультуватись щодо проєктів, які можна впровадити за програмою співфінансування, можна за телефоном: 063-340-94-77.