Лікарка МСЕК вимагала у хворого 10 тисяч гривень за оформлення документів про інвалідність

khabar-likaryu

У Луцьку лікарка МСЕК вимагала у пацієнта 10 тисяч гривень в обмін за сприяння в отриманні документів про інвалідність, повідомляє 49000.

У липні цього року до психоневрологічної спеціалізованої МСЕК звернувся чоловік, який хотів отримати групу інвалідності, оскільки з дитинства хворів на епілепсію. Його відправили на стаціонарне лікування. Під час розмови з ним лікарка запропонувала «вирішити питання» з отриманням групи.

Жінка повідомила пацієнту, що згідно його медичної документації недостатньо даних для встановлення групи інвалідності, окрім того, групу інвалідності наразі дуже складно отримати, особливо особам призовного віку, оскільки документи на них ретельно перевіряють, і він сам не зможе їх зібрати. Однак вона, як член психоневрологічної спеціалізованої МСЕК, в силу займаної посади може посприяти йому у цьому.

Пацієнт запропонував їй 10 тис. грн, на що лікарка погодилася. 6 листопада чоловік передав їй обумовлену суму, яку поклав у пакет з чаєм та алкоголем. Після цього жінку затримали і відкрили щодо неї кримінальне провадження.

На судовому засіданні лікарка повністю визнала провину та заявила про розкаяння. Суд визнав жінку винною у порушенні ч.2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом) і призначив їй 34 тис. грн штрафу.