Майже 4 тис. осіб із інвалідністю щомісяця отримують допомогу на оплату комунальних послуг, яку надає міська рада Дніпра

photo_2023-10-19_12-34-24

В Дніпрі особи з інвалідністю можуть отримувати адресну допомогу для оплати житлово-комунальних послуг від міської ради, якщо вони не отримують житлової субсидії і не скористалися іншими пільгами щодо житлово-комунальних витрат.

Ця адресна допомога надається сім'ям, де є діти з інвалідністю до 18 років, особам з інвалідністю І групи та особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи.

«На сьогодні розмір адресної допомоги на неопалювальний період (з 1 квітня по 31 жовтня) становить 500 грн щомісячно. А з 1 листопада по 31 березня – 700 грн щомісячно на кожну особу з інвалідністю у родині. Аби отримати поміч, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання особи з інвалідністю. Разом із заявою слід надати достатньо простий пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, медична довідка, де зазначено інвалідність, копія особових рахунків постачальників послуг. На сьогодні адресну допомогу отримують майже 4 тис. осіб. На це з міського бюджету виділено 23,5 млн грн», – зазначила начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики міської ради Ірина Максименко.

Вона також зазначила, що адресна допомога є безготівковою і автоматично перераховується житлово-комунальним підприємствам, які надають відповідні послуги.

«Людина може обрати, на яку послугу вона хоче отримувати допомогу. Або розподілити її на усі послуги.

У січні кожного року отримувач допомоги повинен оновлювати заяву і пакет документів. За необхідності можна змінити і постачальників послуг, яким перераховуватиметься допомога. Тобто зробити це можна раз на рік — у січні. Надання допомоги припиняється у разі зміни місця проживання заявника. Наприклад, якщо він переїхав в інше місто. А також при закінченні терміну дії довідки про інвалідність», — підкреслила Ірина Максименко.