Медичний фронт: медики Дніпра продовжують невпинно рятувати поранених бійців
Лікарі Дніпра викладають неймовірні зусилля, щоб допомогти пораненим бійцям. Вони героїчно продовжують тримати медичний фронт у місті. У суботу до одного з медичних закладів міста доставили бійця на ім'я Сергій, який отримав два уламкові поранення. Йому надали першу допомогу на місці події його побратими, а потім він був евакуйований до Дніпра.
"У мене скрізна рана - поранення легенів, а потім осколок проник через лопатку", - повідомив військовий Сергій.
Поки він продовжує отримувати лікування в нашому місті, планується його подальша долікування та реабілітація на заході України. Сам Сергій є житель Волині. Він бореться за українську незалежність з 2014 року. Після короткої перерви його знову викликали на фронт 24 лютого 2022 року, і він без вагань відправився захищати Україну від російської агресії.
"У домі мене чекають двоє дітей у віці 5 та 8 років, а також дружина та мама. Про сім'ю мало говорю, бо я боюся, що вони не витримають - вони дуже хвилюються та переживають за мене. Але завдяки лікарям, я отримую тут усю необхідну допомогу та лікування, мене забезпечують усім необхідним. В загальному, у мене і у моїх побратимів є бойовий дух, і ми віримо в нашу перемогу", - додав Сергій.
Це відділення, разом з іншими у Дніпрі, швидко перекваліфікувалося через війну та зараз цілодобово надає допомогу військовим. Сюди доставляють бійців з фронту та постраждалих цивільних. Більшість має складні вогнепальні та вибухові поранення. В цьому відділенні працює молода команда кваліфікованих лікарів, які докладають максимум зусиль, щоб зберегти кінцівки бійцям і уникнути ампутацій.
"Ми надаємо різноманітну допомогу. До нас привозять бійців з вогнепальними та осколковими пораненнями нижніх та верхніх кінцівок, черевної порожнини, грудної клітини. Ми лікуємо всіх, видаляємо осколки та робимо все необхідне. Найскладніше у лікуванні - комбіновані поранення, наприклад, поєднання поранень грудної клітини з черевною стінкою, верхніх та нижніх кінцівок або голови. І це означає, що у одного бійця є поранення на різних ділянках. Але незважаючи на це, у всіх бійців, які до нас потрапляють, є лише два питання: 'Коли ми можемо повернутися назад?' і 'На який термін ми тут будемо?'. Вони прагнуть до своїх побратимів, щоб разом з ними боротися і перемагати", - підкреслив лікар-хірург Вадим.