Медикам 128 бригади ТрО провели тренінг з тактичної медицини

3-10

Реалістичні поранення, гримування і досвідчені фахівці. Регулярні тренування бойових медиків – запорука вдалого порятунку побратимів. Для цього медикам 128 бригади ТрО провели тренінг з тактичної медицини.

Стрес під час виконання бойових завдань може вплинути як на досвідчених військових, так і на медиків під час порятунку бійців.

«Стрес, він діє не тільки на медика, він діє на всіх негативно, тому що він знижує наші навички, для того м’язова пам’ять», – каже військовослужбовець  Микита.

На полі бою немає часу думати, треба швидко діяти. Задля вдосконалення навичок для військових медиків 128 бригади ТрО провели тренінг з тактичної медицини.

«Це курси для військовослужбовців, що вже з досвідом, які вже два-два з половиною роки воюють, надають допомогу, у них вже є освіта або медична, або бойових медиків. Вони підвищують рівень своєї кваліфікації для того, щоб грамотно, якісно надавати допомогу на полі бою», – пояснює помічник начмеда 128-ї бригади ТрО Олександр.

Тренінг проводили медики з благодійного фонду, який від початку повномасштабного вторгнення проводить навчання з тактичної медицини. Дають від базових знань до рівня бойового медика.

«В цей раз ми працювали шість днів, ми вчили бойових медиків, ми займались тим, щоб наші військовослужбовці мали знання та навички для порятунку важких постраждалих. Ми розбирали вузько спеціалізовані навички», – розповідає старша інструкторка благодійного фонду «Пульс» Кароліна.

Після навчання медики матимуть можливість отримати міжнародні сертифікати, які котуються у країнах НАТО. Всі учасники вже склали теоретичний іспит.

«Потім будемо складати практичні сценарії порятунку, де в них буде реальний постраждалий, якому вони мають надати допомогу протягом обмеженого терміну часу», – повідомила Кароліна.

На заняттях поранення відтворені максимально реалістично.

Навички з тактичної медицини треба відпрацьовувати до автоматизму. Бо вони рятують життя як самому бійцю на полі бою, так і при необхідності життя побратима.

«Наша бригада дуже зацікавлена в навчанні свого особового складу, в гідній кваліфікації надання допомоги нашим побратимам. У нас є широка галузь, розгалужена сітка волонтерів, які навчають. У нас є навчальні центри, у нас є українська військово-медична академія з якою ми співпрацюємо і відправляємо туди на навчання», – розповідає помічник начмеда 128-ї бригади ТрО Олександр.

Подібні тренінги відбуваються регулярно, аби у потрібний момент всі діяли автоматично і правильно.

 

За матеріалами ДніпроTV.