Мер Дніпра розповів, як у місті плекають любов до України реальними справами (ФОТО, ВІДЕО)
Мер Дніпра розповів, як у Дніпрі плекають патріотизм реальними справами.
Про це повідомляє "Горсовет" з посиланням на пост у Facebook Бориса Філатова.
Делегація мерії Дніпра на чолі з секретарем місьради Олександром Санжарою вирушила до США – на запрошення наших друзів з Чикаго.
Там вони приєднаються до відзначення 30-річчя Незалежності України. Поїхали без мене, адже цей визначний день я хочу провести у Дніпрі — разом з усією територіальною громадою.Після численних зустрічей і перемовин на іншому континенті, нашому Місту передали кілька сотень унікальних книг, датованих початком минулого століття.
Від рідкісних видань «Кобзаря» Тараса Шевченка та творів Івана Котляревського до маловідомих досі мап. Є також праці знаних громадських діячів, і дехто з них нерозривно пов’язаний з нашим Містом.
Це – видання Степана та Мирона Куропасів, де описане життя українців у США протягом перших кількох десятиліть після еміграції.
Книга Василя Різниченка «Пилип Орлик. (Гетьман-Еміґрант)» (1918 р.).
Перше повне видання казок Бехштейна (1919 р.) під загальною редакцією Івана Труби. Того самого просвітянина, за чиїми проєктами понад сто років тому у Катеринославі було зведено кілька будівель в українському стилі.
І ще багато іншого.
Найближчим часом усе це приїде до нашої Бібліотеки імені Джона Маккейна. Вона – те саме місце у Дніпрі, звідки надалі розповсюджуватиметься українізація. Це – її серце.
Славетний професор Мірко Пилишенко, мій друг, який, на жаль, вже не з нами:(, міг би пишатися, що його колекція, яка лежить в основі фонду Бібліотеки, зростає та продовжує своє життя, - написав Борис Філатов.
…
Любити свою країну – означає берегти її історію та дбати про спадок попередніх поколінь, які попри потрясіння та випробування закладали фундамент сучасної української держави.
Без прагнення монополізувати патріотизм.
Не жадаючи слави чи хайпу.
…
Без зайвих слів.
Лише реальними справами.Любити свою країну – означає берегти її історію та дбати про спадок попередніх поколінь, які попри потрясіння та випробування закладали фундамент сучасної української держави.