Мери українських міст, сел та селищ виступили проти законопроекту про зміну системи містобудування, який Рада планує розглянути вже сьогодні

рада

Голови українських міст, сел та селищ висловилися проти законопроекту №5655 про зміну системи містобудування, який вже чекає на прийняття у Верховній Раді України. Очікується, що розгляд документа у другому читанні відбудеться у вівторок, 13 грудня. Але Асоціація міст України вважає, що ухвалення законопроекту у існуючій редакції неможливе, повідомляє Gorsovet.

У своєму офіційному зверненні голови українських міст, сіл і селищ, висловили свою позицію та наголосили, що у цьому питанні вони абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту.
 

Сильне місцеве самоврядування завжди було і залишається надійним партнером державної влади. А в умовах воєнного стану це стало ще більш очевидно. Українські міста стали тією силою, на яку змогли опертися наші Збройні Сили. І саме це дозволило вберегти нашу Державу від загарбницьких зазіхань ворога.
Асоціація міст України, як найбільша асоціація органів місцевого самоврядування, чітко висловила свою позицію: не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі.
І на це є низка вагомих причин:
− законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;
− контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;
− вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;
− порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;
− ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;
− знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.
 
Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроект щодо реформування містобудівної діяльності. Наголошуємо на дотриманні прозорих процедур і антикорупційних норм, гарантуванні безпеки мешканців, збереженні досягнень реформи децентралізації в законопроекті та необхідності доопрацювання проекту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України.
 
Доопрацювання, широке громадське обговорення, консультації з професійними середовищами і тільки тоді голосування у сесійній залі Верховної Ради України. Саме так працює демократичне громадянське суспільство. Не навпаки, - йдеться у тексті звернення.

Нагадаємо, Асоціація міст України зробила заяву з приводу позбавлення права обіймати посаду меру Чернігова.