Мерія Дніпра співпрацюватиме з німецьким GIZ. Серед пріоритетів — підтримка систем опалення та енергетики у місті

o_1i21fseoahtr13m7qev1k8u153113v

Попри регулярні російські обстріли Дніпро продовжують відвідувати іноземні партнери, адже місто залишається основним медичним, гуманітарним та військовим хабом у цій війні. 5 липня мер Дніпра Борис Філатов провів зустріч із представниками Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні. Сторони підписали меморандум про взаєморозуміння.

«Ми вдячні за будь-яку допомогу. Ми розуміємо, що це не охопить усіх наших витрат. Адже Дніпро зараз посідає ключове місце в обороні країни та стійкості держави. Ми готові обговорювати будь-які проєкти. У нас професійна команда і ми готові працювати», — сказав Борис Філатов. Він також наголосив, що пріоритетом цієї співпраці має бути саме підтримка систем опалення та енергетики у місті. А ще — технічні консультації фахівців відповідних галузей.

Загалом проєкт «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні», який GIZ реалізує за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), передбачає низку напрямів. Це оцінка збитків у сфері критичної інфраструктури, житла та соціальних установ, а також посилення спільних зусиль у стійкому міському плануванні та розвитку. Крім того, GIZ наголосив на своїй готовності підтримати місто у відновленні  та ремонті  пошкоджень, спричинених війною. 

«Ми розуміємо масштаби викликів, які стоять перед громадою міста зараз – і намагаємось робити максимум, аби допомогти, посилити та підтримати. Тож сподіваємось, що підписання цього меморандуму та наші наступні спільні кроки тільки підвищать ефективність нашої співпраці — і разом ми зможемо ефективно допомогти ще більшій кількості людей, які цього потребують», — сказав директор GIZ в Україні Даніель Буше.