Мерія Маріуполя представила великий проєкт відновлення. Презентацію провели у Дніпрі — місті, звідки почалася системна допомога маріупольцям

o_1h8hb7n1v1up8isv1u671jnn6921fv

23 серпня в Дніпрі була проведена презентація ініціативи "Mariupol Reborn". Ця ініціатива представляє собою послідовний план відновлення міста після звільнення від окупації. А саме — роботу, за яку треба взятися у перші 18 місяців. «Важливо сьогодні розуміти і відчувати в цей складний час, що ти не сам. Зараз цей проєкт — це філософія про те, щоб відродити місто з людьми і для людей. Відродити економіку для людей. Школи — для дітей. Лікувальні заклади — для всіх, хто цього потребує. І цей план сьогодні як відкрита книга. Щоб дати можливості й знання», — сказав мер Маріуполя Вадим Бойченко. 

У рамках цієї платформи розглядаються різні аспекти відновлення, включаючи забезпечення безпеки мешканців, першочергове відновлення комунальної інфраструктури та транспортних мереж, а також відновлення економіки, медичної сфери і культурного життя. Загалом, це охоплює 12 основних напрямків відновлення, для яких розроблено понад сто проектів. Для їх впровадження планується залучати як внутрішні, так і міжнародні донорські кошти, а також інвестиції.

До їхньої реалізації планують залучати вітчизняних і міжнародних донорів та інвесторів. «Наше місто «перебуває» в 16 територіальних громадах України. Але живе в тих людях, які отримують підтримку та допомогу», — констатує Бойченко. 

Зі свого боку, міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив, що місто і надалі залишатиметься добрим другом для Маріуполя, адже саме єдність та готовність підтримувати робить країну сильнішою. На цьому наголошують також в Асоціації міст України. «Для нас це також дуже важливо. Коли почалась повномасштабна агресія, Дніпро першим надав допомогу Маріуполю. Тут запрацювали перші центри «Я — Маріуполь». І саме з Дніпра стартувала програма облаштування гуртожитків для маріупольців. Тож далі територіальна громада надаватиме підтримку Маріуполю. Разом, пліч-о-пліч, ми будемо йти далі — до нашої Української Перемоги», — зазначив Філатов. Також під час заходу представники Мелітополя, Бучі, Сєвєродонецька, Енергодара, Нової Каховки, Гірська підписали Декларацію солідарності між громадами, постраждалими від вторгнення.