Місцева влада має стати локомотивом забезпечення потреб нацменшин – співзасновник «Пропозиції» Дяченко

dyachenko8-1024x771

Україна – мультикультурна держава. Кожен регіон має свої культурні, релігійні і етнічні особливості. Відтак місцевій владі слід передати деякі регуляторні повноваження в цій сфері, вважає лідер фракції ПП «Пропозиція» у Каховській міській раді Андрій Дяченко.

Про це він розповів під част онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу.

Пропозиціонер констатував, що в Україні переважно сповідуються кілька течій християнства. Водночас привів приклад деяких районів Херсонщини, де компактно проживають кримські татари, які сповідують іслам. При цьому жодних проблем зі свободою віросповідання в нашій державі немає. А от забезпеченням прав релігійних меншин в трудовій сфері мають займатися органи місцевого самоврядування та, власне, роботодавці, вважає політик.

Я би зберіг на державному рівні діючий устрій свят. Можливо б навіть розширив його за прикладом Польщі, де вже три роки поспіль неділя – вихідний день для всіх, там не працюють навіть торгові мережі. Усе для того, щоб мотивувати громадян проводити цей день з сім’єю. А от регіональна влада в Україні, ті ж облради, наприклад, могли в оголошувати регіональні вихідні для певних категорій громадян. Адже, приміром, на Закарпатті – свої нюанси, на півдні Україні – свої, Дніпро чи в Умань мають власні особливості і так далі. Окрім того, я підтримую ідею про те, щоб при прийомі на роботу працівник сам визначав, які саме 2-3 дні він воліє мати вихідними у зв’язку зі своїм віросповіданням», – підсумував Андрій Дяченко.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook