Міська влада Дніпра продовжує виділяти гроші на санаторно-курортне лікування та оздоровлення мешканців попри призупинення державних програм

photo_2023-10-12 15.35.44

Незважаючи на повномасштабне вторгнення рф, місто Дніпро робить усе можливе для забезпечення належних соціальних послуг та допомоги мешканцям. Однією з таких послуг є санаторно-курортне лікування. На жаль, наразі ця послуга за державний рахунок призупинена. Проте міська влада знайшла можливість продовжувати надавати можливість належного оздоровлення для мешканців Дніпра та вимушених переселенців з пільговими категоріями.

Другий рік поспіль Зоя Баженова відвозить свою онуку до санаторію на заході України. Ця жінка вже двічі була вимушена покидати свої домівки через війну. Уперше вона змушена була залишити рідний Узбекистан у 1990 році, а вдруге – Донецьк у 2014-му. Нині пані Зоя постійно доглядає за своєю 14-річною онукою, яка має вроджене неврологічне захворювання.

«Торік ми дізнались про цю програму, в якій самі можемо обрати санаторій, а Дніпро повністю покриє вартість путівки. Самостійно наша родина не змогла б потягнути таку суму на оздоровлення, адже квартиру ми орендуємо», – дякує Зоя Баженова і додає, що вже написала заяву і на наступний рік, аби оздоровити онуку. 

 

У цілому ж у 2023 році майже 6 сотень мешканців пільгової категорії змогли потрапити до санаторіїв коштом міського бюджету Дніпра. 

 

«Ми організовуємо санаторно-курортне лікування таких пільгових категорій, як особи з інвалідністю із супровідниками, учасники бойових дій в Афганістані та на території інших держав, мешканці міста, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи категорій 1 та 2. Звичайно, вимушені переселенці цих пільгових категорій також мають право отримати допомогу на оздоровлення. Для цього ми укладаємо тристоронні договори між департаментом соціальної політики, пільговиками та санаторно-курортними закладами. Тобто мешканці Дніпра можуть обрати санаторій на території України, який має необхідну ліцензію та акредитацію, прийти до управління соцзахисту за місцем реєстрації з пакетом документів – і далі вони потрапляють у чергу. Кошти за оздоровлення наш департамент виплачує напряму санаторію», – прокоментувала начальниця відділу з питань оздоровлення населення управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ольга Мироненко.

 

Цього року здоров'я покращать 242 дітей з інвалідністю разом із супровідниками, 103 учасники бойових дій та 249 містян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У той самий час, місто Дніпро продовжує підтримувати постраждалих від Чорнобильської катастрофи та ветеранів бойових дій в Афганістані, які стали інвалідами війни. Місто надає їм фінансову допомогу для придбання медикаментів та проведення необхідного лікування.

Одним із отримувачів цієї допомоги є Володимир Хоменко. У 1986 році він був начальником зв'язку та супроводжував колони до місця Чорнобильської трагедії на протязі 2,5 місяців. Однак, доза опромінення сильно вплинула на його здоров'я, і в нього розвинувся атеросклероз нижніх кінцівок з непрохідністю вен на 80%. Матеріальну допомогу він витрачає на придбання медикаментів, які не включені до програми "Доступні ліки".

 

«Якщо необхідні медикаменти мені не прокапувати двічі на рік, то я попросту можу залишитись без ніг. Тож я дуже вдячний», – прокоментував пан Володимир.

 

Звернутись по цю допомогу можна до двох міських організацій – «Союз Чорнобиль України» та «Дніпропетровське міське об’єднання ветеранів Афганістану». 

 

«Далі потрібно надати пакет документів та написати заяву. І вже потім голови цих організацій надають нам перелік та суму скільки та кому потрібно виплатити. Цьогоріч 43 чорнобильці отримали допомогу на загальну суму 659 тис. грн, а 28 учасників бойових дій в Афганістані та інваліди війни з їхнього числа – 200 тис. грн», – підсумував головний спеціаліст управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Володимир Плаксій.