Міська влада закликає ріелторів та орендодавців Дніпра не підвищувати ціни на нерухомість

филатов11

Міський голова Дніпра Борис Філатов та представники депутатського корпусу закликали працівників сфери надання послуг з оренди житла у Дніпрі та містян не піднімати ціни на оренду житла для вимушених переселенців.  Орендодавці, які під час війни завищують ціни на житло, нічим не відрізняються від мародерів. Ті, хто вдаються до недобросовісного заробітку, понесуть відповідальність.

Через війну, яку розпочала росія, багато міст нашої країни зараз перебувають у небезпеці: окупанти жорстоко обстрілюють житлові будинки, дитячі садочки та школи. Люди вимушені покидати свої домівки та евакуюватися у більш безпечні регіони країни. Так само і Дніпро продовжує жити в умовах воєнного часу і приймати переселенців.

На жаль, трапляються випадки, коли деякі непорядні орендодавці, користуючись величезним попитом на житло, необґрунтовано підвищують ціни удвічі-тричі. Крім того, ріелтори вже почали піднімати відсотки за свою роботу.

Також орендодавці просять людей виселитися з квартири, адже приїжджають родичі чи знайомі власника з міст, де тривають активні бойові дії. Такі спекуляції – на совісті кожного власника квартири чи ріелтора. Але, якщо власник змушує більше платити або виїхати, то знайте: закон на вашому боці.  

Давайте у ці непрості часи для країни та усіх міст підтримувати одне одного, а не брати приклад з ворогів і шукати легкої наживи! Сьогодні такий час, коли ми маємо бути милосердними, розуміти потреби одне одного, допомагати одне одному. Тому прошу: поставтеся з розумінням до проблем інших людей!– наголосив міський голова Борис Філатов.

Також людей закликають не відправляти заздалегідь аванси за житло чи певну передплату. При особистій зустрічі з орендодавцем та посередником слід запросити документи на той чи інший об'єкт, перевірити документи ріелтора та власника.
Звичайно, це не масова тенденція! Багато працівників сфери оренди житла допомагають людям безкоштовно, консультують, шукають вигідні умови та роблять знижки, а деякі орендодавці надають житло вимушеним переселенцям виключно за ціною оплати комунальних послуг.

Ми вдячні тим, хто у непростий час не лише не закриває свій бізнес, аби надавати послуги і платити податки, але і йде назустріч тим, хто в буквальному сенсі тікає від війни, – наголосив міський голова.

Як уникнути необґрунтованого підняття цін на житло:

  • Правильно складений договір захистить орендарів від неправомірних дій з боку власників квартир, а власників квартир договір захищатиме від безвідповідальних орендарів.
  • Якщо у вас офіційно укладений договір, ви маєте протягом 10 днів офіційно звернутися з листом до орендодавця та написати, що у вас немає, наприклад, можливості наразі сплатити за житло у зв'язку з тим, що ви не можете ним зараз користуватися.
  • А якщо ж такого договору у вас немає, збирайте докази: скріншоти та аудіозаписи. Вже з ними звертайтеся до поліції та податкової служби.
  • Звертайтесь до сертифікованих спеціалістів. Можливо також працювати за рекомендаціями близьких, знайомих вам людей, які знають перевірених спеціалістів у місті.